Novinky

iFixit rozebral sluchátka AirPods. Cenou za voděodolnost je nulová možnost opravy

Bezdrátová sluchátka, která Apple ukázal letos v září spolu s novým iPhonem 7/Plus se po měsících čekání a odkladů konečně objevily na pultech obchodů. Ani toto příslušenství tedy ihned po zahájení prodejů nemohlo uniknout šroubovákům zaměstnanců společnosti iFixit, která je svými rozborkami pověstná.

airpods-teardown-780x471

Sluchátka jsou opravdu velmi titěrná, takže všechny komponenty uvnitř jsou doslova namačkané na sebe. Ve spojení se spoustou lepidla asi nepřekvapí, že AirPods jsou v případě závady víceméně neopravitelná. Od iFixit tedy dostaly 0 bodů z 10. Neopravitelná jsou AirPods zejména proto, že už jen aby jste se k nim dostali je nutno jejich plastové šasi roztrhnout. I toto má však své pozitivum. Už nespočet testů totiž ukázal, že bezdrátová sluchátka od Applu jsou téměř dokonale voděodolná.

Rozborka dále odhalila, že kapacita zabudované baterie dosahuje zhruba jednoho procenta kapacity akumulátoru v iPhonu 7. iFixit také poznamenává, že v AirPods našla „nejroztomilejší coaxial konektor na světě“ Sluchátka v sobě mají i senzory, které dokáží detekovat, zda jsou právě v uchu.

apple-airpods

Apple v poslední době představuje zařízení, která jsou všechna víceméně neopravitelná. Například nedávno představený MacBook Pro obdržel v rozborce iFixit jen jeden bod z desíti. Na druhou stranu se sluší poznamenat, že v případě zařízení jako jsou sluchátka AirPods se velká opravitelnost ani neočekává. Místo toho zveřejnil Apple prodejní cenu jednoho sluchátka. Ani ta nejspíš zájemce o elegantní sluchátka nepotěší. V případě, že sluchátka ztratíte, zaúčtuje si Apple za výměnu 69 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 1800 korun. Stejně bude stát také jakákoliv pozáruční oprava, i toto naznačuje, že se všechny poruchy budou řešit jen výměnou. Výměna baterie pak vyjde na 49 dolarů.

Zdroj 

Doporučené články

Close