AktualityNovinky

Hodinky Apple Watch zachránily život mladému sportovci

O lidech, kterým jejich iPhone zachránil život jsme psali již několikrát. Mnohdy se jednalo o poměrně divoké scénáře, kde sehrála hlavní úlohu náhoda, ovšem dnešní příběh ukazuje výhody mobilní elektroniky v plné síle. Hlavní roli v něm sehrály chytré hodinky Apple Watch a jejich biometrický snímač tepové frekvence. Teprve sedmnáctiletý hráč amerického fotbalu měl aktivovanou funkci pro monitoring srdeční aktivity, díky které zjistil, že s ním není něco v pořádku. V době mezi tréninky mu hodinky ukazovaly 145 tepů za minutu, což ho v kombinaci s dalšími projevy nevolnosti utvrdilo v myšlence, že s ním není něco v pořádku.

Apple-Watch-Heart-Monitor-780x570

Po vyhledání lékařské pomoci mu bylo diagnostikováno selhávání ledvin. V nemocnici se následně dozvěděl, že pokud by jeho tělo bylo vystaveno další fyzické námaze, došlo by ke ztrátě kontroly nad svaly s možným rizikem smrti. Mladík v rozhovoru pro média vyslovil svou vděčnost za funkci průběžného monitorování srdeční aktivity, která mu doslova zachránila život. S masivním nástupem nositelné elektroniky vybavené řadou senzorů pro sběr zdravotních dat lze očekávat, že o podobných případech budeme slýchat stále častěji.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button