Novinky

Hliníková trofej a čistící hadřík. Podívejte se, co dává Apple svým zaměstnancům po deseti letech věrné služby

Není výjimkou, že firmy odměňují své dlouholeté zaměstnance nejrůznějšími dárky. Někdy to můžou být hodinky, auto, peněžní prémie nebo jen vlídné slovo od vedoucího. Apple do jisté míry ctí stejnou tradici, byť samotná odměna za deset služby má vcelku originální charakter. Zaměstnanci, kteří pro Apple pracují deset let, dostanou speciální trofej, která je mnohými považována za jeden z nejvzácnějších Apple produktů na světě.

Jak taková trofej vypadá, vysvětluje autor youtubového kanálu DongleBookPro. Cena za věrnou službu je doplněna kartičkou s poděkováním, pod nímž je podepsaný současný CEO společnosti Apple, Tim Cook. Důležité je také zmínit, že video zachycuje aktuální podobu ceny za věrnou službu, která má odlišný design od té, co dostávali kmenoví zaměstnanci do roku 2021. Samotná trofej je vyrobena z masivního kusu hliníku typu Series 6000, tedy stejného materiálu, ze kterého Apple vyrábí většinu svých produktů. 

Tento kovový blok vzniká odléváním dlouhých ingotů, které jsou následně rozřezány na menší kusy a opracovány do finální podoby. Nechybí ani tradiční eloxace, která vytváří pro Apple produkty specifickou povrchovou úpravu. Nakonec je do středu usazeno logo Apple z nerezové oceli.

DongleBookPro dodává, že existují také verze tohoto ocenění pro 20letá a 30letá výročí. Varianta k třiceti letům práce v Applu má být údajně vyrobena z vesmírně šedého hliníku. Další zajímavostí je také to, že obdarovaný dostane kromě blahopřání a trofeje i originální Apple hadřík.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button