Novinky

Fripito se rozrostlo o dalšího průvodce. Tentokrát přišla řada na Karlovy Vary

První novinkou roku 2018 v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce největšími českými lázněmi a místem konání mezinárodního filmového festivalu Karlovými Vary. Autorem průvodce je fotograf a kameraman TV Prima Ladislav Hyčka. 

Fripito představuje nového průvodce, který pomůže fotografům i cestovatelům prozkoumat nejen krásná místa historického centra, ale i přilehlého okolí Karlových Varů. Představí jedinečnou architekturu, pod níž jsou podepsáni architekti J. Zítek nebo K. I. Dientzenhofer, světoznámé léčivé prameny, které si oblíbili i J.W. Goethe, F. Chopin nebo Leoš Janášek, a také krásnou okolní přírodu, která skýtá nádherné pohledy na město.

Autorem více než 50 fotografií je český fotograf a kameraman Ladislav Hyčka, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Jako bonus najdou všichni filmoví fandové v průvodci také stránku o mezinárodním filmovém festivalu, kde se dozví nejen, jak získat vstupenku na filmy, ale i mnoho dalších tipů na oblíbená festivalová místa. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Karlovy Vary” je do 14. ledna 2018, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 119 Kč v AppStore i Google Play. 

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Fripito v akci: Užitečný pomocník nejen pro fotografy

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 1,99 $ do 8,99 $.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button