AktualityNovinky

Fotoaparát v iPhone 6S nabídne technologii RGBW pro lepší snímky v šeru

Spekulace o novém fotoaparátu v iPhone 6S nabírají na stále větších obrátkách. Po zprávách o větším rozlišení, které má poskočit na marketingově příznivějších dvanáct megapixelů se do oběhu dostávají zvěsti o nové technologii, která má zapříčinit lepší schopnosti za nepříznivých světelných podmínek. S nárůstem pixelů dojde k jejich fyzickému zmenšení, což v praxi povede k zvýšení šumu na fotografiích pořízených v šeru či tmě.

iPhone-6-640x466Ilustrační obrázek

Aby se tento neduh podařilo odstranit, Apple hodlá nasadit speciální technologii s názvem RGBW, za jejíž vývojem stojí japonské Sony. Popisovaný mechanismus přidává oproti klasickému RGB bílý subpixel, čímž kompenzuje menší velikost pixelů a přidává na výsledné kvalitě. Kalifornský výrobce měl údajně v plánu integrovat tento typ fotoaparátu již v současné generaci, nicméně podle zákulisních informací se rozhodl pro roční odklad, aby eliminoval případné problémy. Zřejmě nechtěl riskovat možná rizika, která by se mohla negativně podepsat na vnímání značky.

Iphone 6S a větší sourozenec 6S Plus nabídnou daleko více inovací, než se původně očekávalo. Dosavadní spekulace kromě zmíněného fotoaparátu avizují například displej s haptickou odezvou Force Touch. Další podrobnosti jsou zatím zahaleny rouškou tajemství, ovšem s postupujícím časem se jistě dočkáme dalších informací.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button