AktualityNovinky

Facebook nutí své zaměstnance aby vyměnili iPhony za smartphony s Androidem

Blíže nespecifikovaná skupina zaměstnanců společnosti Facebook obdržela poměrně netradiční nařízení vztahující se k používání chytrých telefonů. Produktový ředitel Chris Fox požaduje po blíže neurčeném počtu svých podřízených, aby se vzdali iPhonu a přešli na modely s operačním systémem Android. Za vším údajně stojí lepší pochopení situace masy uživatelů v rozvojových částech světa, kde dominuje mobilní systém od Googlu. Tato iniciativa navazuje na takzvané „2G úterky”, kdy jsou zaměstnanci nuceni jednu hodinu týdně používat aplikaci na pomalém připojení.

facebook-iphone

Pomalé načítání obsahu je má donutit k nápadům, jak vylepšit celkovou optimalizaci, která by přispěla k lepšímu uživatelskému zážitku. Zdroj bohužel neprozrazuje bližší podrobnosti, což může v některých případech vyvolat poměrně rozpačité myšlenky. Nařízení se zřejmě týká části vývojářského týmu, jenž má na svědomí programování aplikace a její automatizované procesy. Facebook se stal za krátkou dobu své existence celosvětovým fenoménem. Sociální síť aktivně využívá 1,5 miliardy uživatelů a pokud aktuální strategie ustavičně velí získávat nové profily, je více než zřejmé, že se musí soustředit na méně vyspělé části světa.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button