AktualityNovinky

Dostane iPhone 7 AMOLED displej, nebo zůstane u zastaralého LCD?

Produkty Applu vynikají použitím kvalitních komponent a materiálů. Stačí vzít do roku jakékoliv zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku a hned poznáte rozdíl. Je jedno, zda před vámi leží iPhone, Macbook či iPad, vždy se můžete spolehnout na precizní zpracování a nejlepší dostupné technologie. Je proto s podivem, že Apple své smartphony stále osazuje zobrazovacími panely založenými na technologii TFT-LCD. Tento typ zobrazovače sice nabízí kvalitní zobrazovací schopnosti, ovšem pokud ho srovnáte s aktuální generací AMOLED panelů, rychle poznáte propastný rozdíl.

Snímek obrazovky 2015-11-15 v 0.38.21

Pryč jsou doby, kdy AMOLED displeje trpěly na vypalování a jiné defekty. V současné době se totiž jedná o nejlepší dostupnou technologii, která řádově překračuje konvenční LCD. Nehledě na to, že při vhodně zvolených barvách uživatelského rozhraní lze docílit nižší energetické náročnosti.

Snímek obrazovky 2015-11-15 v 0.35.39

Podle posledních spekulací se však blýská na lepší časy. Server DigiTimes nedávno přišel s tvrzením, že Apple uzavřel smlouvu se společností Samsung na dodávky AMOLED panelů pro nadcházející smartphone. Pochopitelně se jedná o neoficiální informace, nicméně v mnoha ohledech dává smysl. Apple již OLED panely používá ve svých hodinkách a je pouze otázkou času, kdy se dočkáme implementace do dalších produktů. Panely typu (Super) AMOLED vynikají brilantním kontrastem a čitelností na přímém slunečním světle. Mezi další klady patří bezkonkurenčně nejlepší podání černé, kterou tvoří vypnuté pixely.

Snímek obrazovky 2015-11-15 v 0.36.29

Výše uvedené domněnky však rozporuje známý analytik Ming-Chi Kuo, podle něhož Apple z technologie LCD nepřejde dřív jak za pět let. Jeho predikce se opírají o plány Foxconnu na výstavbu nové výrobní linky na panely TFT-LCD. Ať už je pravda jakákoliv, jedno je jisté již nyní. Technologie LCD je definitivně mrtvá a dříve či později bude muset ke změně dojít. Zda se tak stane u iPhonu 7 nebo za deset let, je prozatím otázkou na křišťálovou kouli.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button