Novinky

Ditigimes: AMOLED displeje bude do příštího iPhonu dodávat výhradně Samsung

Server Digitimes, který poměrně často přináší nové informace o připravovaných produktech Applu přišel s další spekulací týkající se příštího iPhonu. Poměrně překvapivě web tvrdí, že výhradním dodavatelem AMOLED displeje, jenž se má v iPhonu 8 objevit, bude Samsung. Údajně má jít o displej s úhlopříčkou 5,8 palců. S největší pravděpodobností by tedy mělo jít o vrcholný model s bezrámečkovou obrazovkou.

iphone_7_plus_jetblack5

Další zpráva zasvěceného webu už ale tolik nepotěší. Další dva modely o velikosti 4,7 a 5 palců by totiž měly zůstat u stávající LCD technologie. Tato informace nahrává tvrzení, že zatímco vrcholný model s AMOLED obrazovkou by mohl dostat název iPhone 8, zbývající dva modely budou jen vylepšenou verzí letošního iPhonu 7/Plus a k jejich názvu tedy Apple jen přidá tradiční „s“.

Recenze iPhone 7 Plus: staronový vůdce mezi smartphony

Samsung bude měsíčně schopen vyrobit jen 20 milionů kusů displejů. Vzhledem k očekávanému zájmu je tedy dost možné, že případní zájemci si na svůj iPhone 8 budou muset počkat. Pravděpodobně totiž minimálně ze začátku půjde o nedostatkové zboží. Digitimes dále uvádí, že dodavatelský řetězec začne součástky pro příští iPhone vyrábět už v březnu příštího roku. Tehdy bychom se tedy měli dočkat i prvních uniklých fotografií, které budou podobu očekávaného smartphonu postupně prozrazovat.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close