AktualityNovinky

Díky novému patentu vydrží budoucí MacBooky na jedno nabití dny až týdny

Je to teprve nedávno co jedna britská firma vyrobila prototyp iPhonu 6 s palivovým článkem místo klasické baterie. Tato zpráva se pochopitelně dostala i do Applu, který zareagoval bleskově. Americká patentová kancelář totiž včera zveřejnila zajímavou žádost o patent, kterou podal právě Apple. Patent popisuje využití palivových článků u MacBooků. Žádost uvádí, že takto poháněný notebook vydrží celé dny až týdny bez dalšího zdroje energie. Patent dále popisuje, že nabízené řešení je použitelné do všech přenosných zařízení. Na nákresu ale můžeme vidět systém napájení právě pro MacBook. Proto je možné, že jako první se této revoluční technologie dočká některý z budoucích MacBooků.

fuel-cell

 

Ani palivový článek samozřejmě není perpetuum mobile, články se tedy čas od času přece jen vybijí. Apple nabízí řešení v podobě vyměnitelných modulů. Další možné řešení by také mohlo být hybridní. To znamená že klasická baterie by dobíjela palivové články. Pouhou žádost o patent samozřejmě nemůžeme brát jako potvrzení toho, že Apple palivové články ve svých produktech opravdu uvede. Apple vlastní tisíce patentů, je tedy jasné, že ne všechny si najdou svou cestu do finálních produktů. Řešení dnešního problému, nedostatečné kapacity akumulátorů, v podobě palivových článků zní ale velmi slibně.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button