Novinky

Další únik prozradil, co můžeme očekávat od iPhone 13, Apple Watch Series 7 a AirPods 3

Již příští úterý se odehraje jedna z nejočekávanějších akcí letošního roku – podzimní keynote Applu. Jako vždy se můžeme těšit na novou generaci iPhonů a také několik dalších novinek. Je veřejným tajemstvím, že Apple představí ještě Apple Watch Series 7 a pravděpodobně i bezdrátová sluchátka AirPods 3. S blížícím se termínem akce se objevuje také čím dál více úniků, které odhalují plánovanou výbavu.

S čerstvou várkou informací tentokrát přišel ostřílený leaker Max Weinbach, který prozradil klíčové informace o iPhonu 13, Apple Watch Series 7 a dokonce i AirPods 3. V prvé řadě zmiňuje výdrž, která má být u všech chystaných modelů o 10 až 20 % větší. Například u iPhonu 13 mini se výdrž prodlouží o jednu hodinu, což je rozhodně dobrá zpráva. 

Weinbach však jedním dechem dodává, že v případě iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max může do hry vstoupit 120Hz obnovovací frekvence displeje, která logicky přinese vyšší energetické nároky. U těchto modelů pak bude možné obnovovací frekvenci zamknout na 60 Hz prostřednictvím aktivace Režimu nízké spotřeby. Všechny modely iPhone 13 & iPhone 13 Pro pak budou v porovnání s loňskou generací iPhone 12 & iPhone 12 Pro o něco tlustší. Nejvíce to bude patrné u varianty iPhone 13 Pro Max. 

Hlavní ozdobou iPhonu 13 bude opět kamera

Vlajkovým modelem značky se letos stane iPhone 13 Pro Max, který nabídne nejlepší fotoaparát a kameru. Všechny modely pak dostanou obecně větší snímače, které pojmou o přibližně 15 % více světla. Zásadního vylepšení se ovšem dočká ultraširoky objektiv, kde je očekáván dokonce o 40 % větší snímač.

Zdroj: Macrumors

Zásadní novinkou se u nových iPhonů stane portrétový režim ve videu. Pokud se Applu podaří tuto funkci vypiplat do skutečně použitelné podoby, může jít významnou konkurenční výhodu, kterou nebude lehké trumfnout. Přepracovaná má být také optická stabilizace obrazu, která bude umět automaticky korigovat svou intenzitu podle snímané scény či zvoleného režimu.

Nový má být také noční režim, který bude lépe pracovat se strojovým učením a v závislosti na kompozici upraví nastavení kamery. Pokud se například v záběru rozpozná hvězdy, aplikace automaticky upraví expozici, čas závěrky a další hodnoty pro dosažení nejlepší možné fotografie.

Apple Watch Series 7 už nebudou jednodenní hodinky

Velmi lákavě zní také zmínky o Apple Watch Series 7. Podle zdroje se máme připravit na první skutečné vylepšení výdrže. To je poměrně zásadní informace, jelikož Apple vždy u svých hodinek uváděl jednodenní výdrž, za což byl a stále je kritizován ze stran odborné i široké veřejnosti. Konkurence je tomto směru mnohem dál, takže pokud Apple Watch Series 7 nabídnou výdrž alespoň dva dny, půjde o velký úspěch.

Zdroj: 9To5Mac

Na úterní keynote má dojít k odhalení bezdrátových sluchátek AirPods 3. U nich se očekává podobný design jako u AirPods Pro. V tomto případě je téměř jisté, že sluchátka dostanou nový zvukový čip a tím pádem i lepší zvukový projev. S nejvyšší pravděpodobností však budou ochuzeny o aktivní potlačení okolních ruchů. Na druhou stranu dobíjecí pouzdro má disponovat o 20 % větším akumulátorem, takže i zde lze očekávat posun ve výdrži.

Zdroj: gizmochina

Nakolik jsou zdroje Maxe Weinbacha spolehlivé, se dozvíme doslova za pár dní. Jako vždy budeme celou událost pečlivě sledovat a po jejím skončení se tak můžete těšit na souhrnné články s podrobným rozborem všech představených novinek.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button