AktualityNovinky

Další prvenství pro Apple: App Store dosáhl hranice 1,5 milionu aplikací

Obchod s mobilními aplikacemi App Store pokořil další milník v počtu dostupných položek. Od jeho spuštění v roce 2008 uplynulo již osm let, přičemž jeho nabídka dosáhla mety 1,5 milionu schválených aplikací a her. Zhruba jeden milion tvoří obsah dostupný pro iPhone a přibližně 475 tisíc aplikací pro tablety iPad. Zbytek nabídky tvoří programy určené pro počítače s operačním systémem OS X. Pokud bychom vzali v potaz celkový počet, došli bychom k číslu 2,3 milionu aplikací, nicméně část z nich byla odstraněna na popud negativních reakcí uživatelů či porušení smluvních podmínek.

Snímek obrazovky 2015-07-16 v 22.19.44

Pro porovnání, konkurenční obchod Google Play se na počátku roku pochlubil 1,4 milionem schválených položek, přičemž uživatelé od Microsoftu se musí spokojit s nabídkou čítající “pouhých” 585 tisíc aplikací. Tyto údaje dávají jasně najevo, že jablečná platforma celému segmentu jasně kraluje s neustále rostoucím náskokem nad ostatní konkurencí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button