Novinky

Další patent Applu prozradil, jak budou pracovat jeho brýle pro rozšířenou realitu

Čím dál více zpráv naznačuje, že společnost Apple vyvíjí náhlavní soupravu či brýle pro vizualizaci rozšířené reality. Produkt je údajně v pokročilé fázi vývoje, čemuž nahrávají již dříve uniklé dokumenty.

Další trochou do mlýna přispěl americký patentový úřad, který Applu přiklepl patent s na „způsob reprezentování bodů zájmů na mobilním zařízení“. Přestože přihláška nikde nehovoří přímo o takzvaných “Apple Glasses“, z popisuje to je naprosto zřejmé. Nově získaný patent totiž popisuje displej umístěný na hlavě.

Apple brýle pro rozšířenou realitu klepou na dveře

Ten má být schopen překrývat skutečnou realitu výpočetně generovanými virtuálními prvky. Přesněji řečeno, náhlavní souprava (nejpravděpodobnější jsou brýle) bude disponovat kamerou, která dokáže identifikovat objekty, jež následně doplní o virtuální prvky na transparentním displeji.

Jedna z přiložených ilustrací patentu ukazuje zařízení na hlavě, které uživateli zobrazuje skutečné budovy doplněné o virtuální prvky. Na dalším obrázku je vidět iPhone s podobným typem rozhraní rozšířené reality.

Společnost Apple samozřejmě podává řadu patentových žádostí, nicméně minimum z nich se nakonec přetransformuje v reálný produkt či technologii. V tomto konkrétním případě to ovšem není poprvé, co o brýlích pro rozšířenou realitu slyšíme. Existuje tedy vysoká pravděpodobnosti, že Apple na podobném produktu skutečně pracuje. Naší domněnce značně nahrává fakt, že Apple v loňském roce koupil hned několik startupů zaměřujících se na technologie určené pro rozšířenou realitu.

Z doposud uniklých informací je velmi obtížné získat byť základní kontury chystaného zařízení. Jediné, co prozatím víme, je předpokládaný termín oficiálního uvedení. To se má odehrát v průběhu roku 2020 či nejpozději 2021. Nevíme jak vy, ale my se již nemůže dočkat.

Zdroj
MR

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button