Novinky

Daikin představilo dvojici chytrých klimatizací. Ovládat je můžete z mobilu i prostřednictvím hlasových asistentů

Společnost Daikin představila dvě nové klimatizace z modelové řady Perfera FVXM-A & FTXM-R. Ty fungují tak, jak by člověk od klimatizací očekával, nicméně navrch přidávají chytré funkce a možnost ovládání prostřednictvím hlasových asistentů.

Zdroj: Daikin

Parapetní jednotka Perfera FVXM-A potěší zejména zimomřivce, protože byla navržena s důrazem na vytápění. Lze s nimi vyhřívat prostory, i když venkovní teplota klesne až na − 25 °C. Funkce Heat Boost zajistí rychlé vytopení interiéru. Ve srovnání s běžnými klimatizacemi dosáhne nastavené teploty o 14 % rychleji. To, aby vaše nohy zůstaly v teple, pak obstará režim pro ohřívání podlahy, při které proudí horký vzduch ze spodní části jednotky.

Zdroj: Daikin

V případě lépe vybaeného modelu Perfera FTXM-R pak uživatel navíc dostane také funkce, které jsou typické pro čističky vzduchu. Technologie Flash Streamer používá proud elektronů, který aktivuje chemické reakce mezi částicemi ve vzduchu a zbavuje ho tak alergenů, jako jsou pyly nebo plísně. Jednotka navíc obsahuje deodorizační filtr s apatitem titanu, který intenzivně působí proti nepříjemným pachům (tabákovému kouři nebo pachu domácích zvířat). 3D proudění vzduchu, které kombinuje automatické svislé a vodorovné natáčení, se postará o to, aby proud vzduchu cirkuloval do všech koutů místnosti.

Zdroj: Daikin

Z pohledu chytré domácnosti je však nejdůležitější informací to, že obě klimatizace lze ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Daikin a to včetně sledování spotřeby. Další užitečnou novinou je možnost napojení na hlasové asistenty Google Asisstent a Amazon Alexa. Podpora pro Siri od Applu zde bohužel chybí. Skrze hlasové povely či mobilní telefon lze ovládat například teplotu, provozní režim, rychlost ventilátoru a další.

Zdroj
Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button