NovinkyTipy a triky

Co se starým “železem”?

Zakoupili jste nový Mac a pro starý již nemáte využití? Možná váš starý Mac přestal fungovat, ale je vám jej líto vyhodit, protože přeci vypadá tak dobře. Nyní vyvstává téměř nerudovská otázka “Kam s ním” v našem případě možná “Co s ním”. Pokud je počítač ještě funkční můžete ho samozřejmě darovat někomu v rodině nebo prodat. Pokud je nefunkční stále se jej můžete pokusit prodat na náradní díly nebo prostě jen ekologicky zlikvidovat. My se budeme dnes věnovat možnosti třetí a tou je najít pro náš starý Mac nové využití. Internet je plný návodů a fotografií projektů co lze udělat z již nefunkčního Maca a my se podíváme na ty nejzajímavější.

iMac G4 hodiny

Zřejmě nejjednodušší projekt. Sám jsem tyto hodiny vyráběl a celková doba výroby byla maximálně hodinu se vším všudy. Náklady na výrobu cca 30,- Kč.

Další hodiny, tentokrát vyrobené z zadního panelu displeje.

iMac G4 lampička

Několik různých lampiček vyrobených ze starého iMacu G4.

Mac G4 Cube lampička

Mac G4 Cube krabice na kapesníky

Mac G4 Cube Aquarium

 

Všeznalý Google vám jistě najde mnohem více projektů, my jsme si dnes ukázali jen malý zlomek toho co se dá se starým Macem udělat. Snad vám tento článek trochu napověděl a pokud se sami pustíte do něčeho podobného a budete se s ním chtít pochlubit čtenářům, určitě nás neváhejte kontaktovat. Rádi váš projekt představíme.

 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button