Novinky

Co se skrývalo pod podivným iPodem Nano? Podívejte se, jak Apple maskoval první generaci Apple Watch

Někdy se zdá, že se Apple své produkty, které ještě nebyly představeny, ani nesnaží příliš utajit. Většinou totiž jejich velmi přesnou podobu známe ještě před oficiálním představením. Pravda je ovšem spíše taková, že rozsáhlý řetězec dodavatelů a partnerů, kterým se nové produkty dostanou do rukou dříve než veřejnosti, zkrátka dokonale uhlídat nejde. A že se o to Apple snaží. Paradoxně to dokazuje další uniklá fotografie. Tentokrát totiž ukazuje, jak Apple v minulosti řešil kamufláž testovacích prototypů. 

Na Twitteru se totiž objevily snímky něčeho, co vypadá jako nezdařilá čínská kopie jednoho z iPodů. Ve skutečnosti by ale mělo jít o ochranný a zároveň maskovací kryt pro první generaci hodinek Apple Watch. Apple podivné kryty nejspíše používal při transportu a testování svých prototypů. Musíme si také uvědomit, že Apple první generaci svých hodinek představil v roce 2015. Kryt tak může pocházet i z předcházejícího roku. V té době ještě Apple poměrně úspěšně prodával řadu hudebních přehrávačů iPod. 

iPod Shuffle a Nano končí. V době hudebního streamování už nedávají smysl

To je také důvod, proč Apple chystané hodiny převlékl tak, aby se podobaly tehdejšímu iPodu Nano. Někteří uživatelé si k tomuto produktu pořizovali nejrůznější náramky, a tak miniaturní iPod často nosili na ruce. To je také důvod, proč se Apple před 5 lety rozhodl právě pro tuto kamufláž. Stejnou techniku společnost velmi pravděpodobně volí i dnes. Situace se ale za poslední roky zásadně změnila. Dnes tak Applu nejspíše postačí, když chystané Apple Watch převleče například tak, aby připomínaly konkurenční výrobek. To v roce 2015 nebylo možné. Velmi podobně Apple při testování kamufluje také iPhony. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button