AktualityNovinky

Čínský servis začal nabízet výměnu úložiště pro iPhone a iPad. Za 128 GB zaplatíte dva tisíce

Po uvedení iPhonu 6s/Plus se na Apple strhla lavina kritiky směřující na 16GB variantu, která je pro aktivní používání smartphonu krajně nedostačující. Stačí nainstalovat pár objemnějších aplikací či her, natočit několik videií a interní úložiště brzy zahlásí své limity. Nemalá část uživatelů volí základní model z finančních důvodů, ovšem dříve či později dojdou k závěru, že ušetřená částka se příliš nevyplatila. Tato skutečnost dovedla čínský servis k myšlence služby zajišťující výměnu originálního úložiště za jiné s větší kapacitou.

gsmarena_001

Apple své produkty pochopitelně chrání před podobným druhem zásahu, ovšem čínským borcům se podařio všechny obranné mechanismy obejít. Výměna NAND čipu trvá zhruba hodinu a zahrnuje demontáž původní paměti ze základní desky, instalaci alternativního řešení a opětovné nahrání uživatelských dat. Zdroj uvádí, že postup je mnohem jednodušší u novějších iPhonů a iPadů, v případě iPhonu 5s existuje vysoké riziko nenávratného poškození.

intelligent-energy-iphone-6-7-days-better-hydrogen-fuel-cell_00aIlustrační obrázek

Opravna si účuje 71 USD (přibližně 1 800 CZK) za instalaci 64GB čipu, 128 GB pak přijde na stále přijatelných 92 USD (zhruba 2 300 CZK). Pokud již hledáte ve zdroji dnešního článku odkaz na zmíněný servis, musíme vás upozornit, že služba je dostupná pouze v Číně a jejím využitím přicházíte o záruku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button