Novinky

Čínský dodavatel Applu postaví nové továrny na produkci skládacích displejů pro nové iPhony

V únoru letošního roku se redakce webu Bloomberg dostala k informaci, podle níž Apple zvažoval navázání spolupráce s největším čínským výrobcem zobrazovacích panelů BOE. Předmětem partnerství se měl údajně stát výzkum v oblasti OLED technologie. Společnost BOE ovšem v té době nedisponovala dostatečnými možnostmi, což se má podle korejského zdroje velice brzy změnit. V čínských fabrikách se totiž schyluje k vybudování výrobních linek, na jejichž produkci drží výhradní právo Apple. Zpráva dále uvádí, že půjde o pracoviště se specializací na flexibilní a skládací OLED obrazovky.

Patentová přihláška Applu prozradila vývoj skládacího iPhonu

Implementaci do finálního produktu bude předcházet série kontrol jakosti a ladění výrobních procesů na optimální úroveň. Ačkoli toho o pozadí situace příliš nevíme, za vybudováním závodů evidentně stojí masivní investice ze strany amerického výrobce, který se připravuje na další fázi přirozeného vývoje mobilní elektroniky. Obdobnou strategii zaujal také jihokorejský Samsung, který nepřímo potvrdil, že jeho inženýři již delší dobu pracují na zbrusu novém skládacím zařízení. V mobilním segmentu jde o metu, kterou se zatím nikomu nepodařilo pokořit. Podle zákulisních informací to bude právě Samsung, který má v průběhu příštího roku představit skládací zařízení, které bude úhlopříčkou displeje stát na pomezí smartphonu a tabletu.

Prototyp skládacího displeje od společnosti BOE

Pokud se tak skutečně stane, Apple tradičně zaujme pozici pozorovatele. Za předpokladu, že uživatelé skládací koncepci přijmou za doprovodu pozitivních reakcí, bude pouze otázkou času, kdy se dočkáme odpovědi s logem nakousnutého jablka. Pro úplnost je vhodné dodat, že současné technologie sice umožňují výrobu plně flexibilního/skládacího zařízení, ovšem stále se nepodařilo vyřešit několik zásadních nedostatků. Mezi nejpalčivější překážky patří rychlá degradace zobrazovacích schopností v namáhaných místech.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close