AktualityNovinky

CIA hledá způsoby, jak získat uživatelská data z produktů Apple

Ochrana soukromí a osobní svobody se s rozvojem výpočetních technologií stala velice žhavým tématem. Svůj podíl na tom nesou mediálně propírané kauzy poukazující na nepříliš patřičné taktiky ze strany vládních agentur. Mezi další znepokojující informace patří zprávy o záměrech americké CIA o proniknutí do produktů Apple. Zahraniční zdroje uvádí, že pracovníci americké špionážní služby vyvíjejí nástroje k prolomení do operačních systémů iOS a OS X. K jejich cíli jim mají dopomoci bezpečnostní chyby a důmyslné infiltrační postupy. Podle neoficiálních zdrojů, se CIA podařilo nalézt způsob jak upravit vývojářský balíček Xcode, který následně hodlají podstrčit nic netušícím tvůrcům softwaru. Nová aplikace by tak v sobě nesla část kódu pro získání šifrovaných dat uložených v jablečných zařízeních.

Snímek obrazovky 2015-05-05 v 22.29.23

K infikování počítačů Mac má sloužit upravená verze aktualizačního softwaru (OS X Updater) s integrovaným Keystroke Logger. Tato aplikace snímá veškeré dění a v podstatě se jedná o určitou formu spyware. Pozornost výzvědných služeb se nezaměřuje pouze na Apple, v hledáčku je pochopitelně i Microsoft se svým operačním systémem Windows. Velkou neznámou zůstává skutečný důvod pro špehování uživatelů. Zda jde o prevenci vůči teroristickým hrozbám, nebo prostou touhu dohlížet na dění v digitálním světě, se zřejmě nikdy nedozvíme.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button