Aplikace iOS

S českou aplikací Ventusky získáte nejpřesnější údaje o počasí na planetě

Aplikace na sledování počasí patří mezi nejstahovanější software napříč všemi platformami. V podstatě jde o dlouhodobý trend, kterého se snaží využít značná část vývojářů, kteří v App Store nabízí stovky nejrůznějších řešení. Najít tu správnou aplikaci, která nebude po okraj napěchována reklamou a nabídne spolehlivou předpověď, může být často pěkný oříšek. Zádrhel může přijít také v momentě, kdy chcete mít skutečně dobrý přehled o vývoji počasí, na který už nativní aplikace v iOS nestačí.

V takových případech doporučujeme sáhnout po aplikaci Ventusky, která pochází od českých vývojářů ze společnosti InMeteo. Klíčovou vlastností Ventusky je propracované prostředí, které v základním režimu zobrazuje větrné proudnice a detailní matici s číselným vyjádřením konkrétní hodnoty. V pravém horním rohu obrazovky si lze vybrat jednu z celkem devíti různých metrik. Samotné předpovědi je následně vyhrazena dolní část displeje, kde lze využít dotyková gesta. Aplikace zvládá kromě hodinové předpovědi predikovat vývoj počasí v horizontu deseti následujících dnů.

Ventusky získává data z numerických modelů GFS, GEM a ICON, díky čemuž lze aplikaci spolehlivě používat po celém světě. Využití hned několika platforem má další výhodu v podobě vysokého rozlišení, které pokrývá drtivou část planety. V podstatě neexistuje místo, pro které by Ventusky nedokázalo zobrazit meteorologická data.

Co se týče praktických zkušeností, tak jako první vás mile překvapí velice rychlé načítání údajů a skvěle zpracované uživatelské rozhraní. Vypíchnout si zaslouží také efektní animace zobrazující proudění větru. Díky tomu si můžete udělat poměrně ucelenou představu o provázanosti dějů v atmosféře a na základě toho lépe pochopit vývoj počasí. Příjemným zpestřením je možnost sledování obrazu z webových kamer pro dané místo či údaje o východu či západu Slunce.

Při používání aplikace je evidetní, že vývojáři si dali skutečně záležet a odvedli poctivý kus práce. Samo za sebe hovoří získání stříbrné medaile v soutěži Vodafone Nápad roku 2017 a mimořádné ocenění za startup roku.

Ať už jste na Bali nebo Srí Lance, s Ventusky budete vždy vědět, jaké vás čeká počasí

Vetusky je nadprůměrně kvalitní aplikace s efektní vizualizací dat. Díky globálnímu pokrytí se skvěle hodí všem cestovatelům, kteří se často přemisťují z místa na místo. Další využití si lze představit při sportech jako je kiteboarding či windsurfing, u nichž vítr hraje zásadní roli. Vytknout ji lze pouze absenci podpory pro 3D Touch, nicméně ta se může snadno objevit v některé z budoucích aktualizací. Pokud tedy hledáte spolehlivou aplikaci na předpověď počasí, která nabídne všechny myslitelné funkce a navíc pochází od českých vývojářů, s Ventusky vedle rozhodně nešlápnete.

[appbox appstore 1280984498]

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button