Novinky

Česko dostalo první Apple Premium Partner prodejnu, provozovat ji bude iSTYLE. První zákazníci nakoupí s výraznou slevou

Společnost iSTYLE dnes otevírá první Apple vlajkovou prodejnu, která vychází z nového konceptu Apple Premium Partner. Zároveň jde o první vlaštovku na území střední a východní Evropy. Prodejnu najdete v pražském OC Westfield Chodov – v přízemním podlaží mezi prodejnami Ecco a Grand Optical.

Na ploše 250 m2 najdete showroom se všemi aktuálními Apple produkty, které si zde můžete zároveň vyzkoušet. K ruce vám bude také profesionální tým pracovníků, případně lze využít i expresního autorizovaného servisu Apple produktů.

Smyslem nového typu prodejen Apple Premium Partner je přinést zákazníkům mnohem vyšší úroveň zážitku z nákupu a poprodejního servisu. V iSTYLE nám mimo jiné prozradili, že plánují na pobočce pořádat pravidelná školení a otevřené workshopy pro veřejnost. Chybět nebude ani personál se zaměřením na potřeby malých a středně velkých podnikatelů a firem.

V přední části prodejny budou probíhat nejrůznější workshopy a školení, která povede Martin Světlík. Na bezplatné workshopy se můžete jednoduše zaregistrovat on-line na webu iSTYLE.

Doprovodný program a lákavé slevy

Na slavnostní otevření si iStyle připravil bohatý program. Těšit se můžete například na fotografa Lukáše Dvořáka a jeho výstavu fotografií pořízených na iPhone 14 Pro (recenze) nebo youtubera a moderátora Kovyho. Hudební doprovod dostal na starosti DJ NobodyListen.

V rámci otevření prodejny lze využít také velmi zajímavých slev. Za zmínku stojí například MacBook Air s čipem M1 za 22 990 Kč (sleva 7000 Kč), MacBook Air s čipem M2 za 29 990 (sleva 7 000 Kč), iPhone 13 (128 GB) za 19 990 Kč (sleva 3 000 Kč) nebo příslušenství Apple a iStyle s 10% slevou.

„Věřím, že pro naše zákazníky bude návštěva v nové Apple flagship prodejně skutečným zážitkem. iSTYLE stál u zrodu prvních Apple prodejen v České republice a jsme hrdí, že nyní můžeme naše partnerství posunout o další významný krok vpřed,“ dodává Vít Goluch, General Manager společnosti iSTYLE.

Pár zajímavostí o prodejně

Budování prodejny probíhalo za úzké spolupráce mezi společnostmi iSTYLE a Apple, která na místo vyslala hned několik pracovníků z londýnské pobočky. Při návštěvě nové Apple Premium Partner prodejny se nezapomeňte podívat pod nohy, respektive se zaměřte na podlahu. Jde o italskou dlažbu, která je zajímavá tím, že je položena takzvaně nasucho. To v praxi přináší možnost budoucího přestavění prodejny v závislosti na aktuálních potřebách. Pod samotnou podlahou se totiž nachází elektrické rozvody, které vedou ke stolům s vystavenými produkty.

Všimněte si, že ke stolům nevedou žádné kabely, jsou totiž chytře ukryty v nohách

Pokud se tedy iSTYLE rozhodne změnit expozici či jinak upravit podobu své prodejny, stačí „pouze“ vyndat konkrétní části dlažby a upravit vedení kabeláže. Za zmínku stojí také samotné stoly, které jsou dovezené ze Spojených států a odpovídají přísným Apple standardům. O finální kompletaci a dodávky ostatního vybavení se postarala specializovaná firma ze sousedního Německa.

Pocit jako v oficiálním Apple Store

Osobně jsem navštívil většinu nejznámější Apple Store prodejen po celém světě, které vždy spojuje stejná věc. Jde o unikátní mix čistého designu a kvalitních materiálu, které člověku dávají pocit, že nezavítal do obyčejného obchodu se spotřební elektroniku. Velmi podobného dojmu se dostává také v nové Apple Premium Partner prodejně iSTYLE, takže v tomto směru čeká na zákazníky velmi příjemný zážitek.

Během novinářské akce nám zástupci iStyle dále prozradili, že brzy hodlají spustit sofistikovaný systém evidence nově příchozích zákazníků, který by měl pomoci eliminovat fronty či čekání na obsluhu. Pro firemní klientelu budou na prodejně vždy k dispozici minimálně dva pracovníci. Posílen byl také servis, což by se mělo promítnout do svižnějšího vyřizování oprav a reklamací. Celá prodejna je navíc připravena fungovat v dohledné době i v režimu bez fyzické pokladny.

V iSTYLE nechtějí zůstat pouze u této Apple Premium Partner (APP) pobočky na Chodově. V první polovině příštího roku společnost chystá otevřít další tři prodejny se statusem APP, které vzniknou rekonstrukcí těch stávajících v obchodních centrech Palladium Praha, Brno Vaňkova a Centrum Černý Most. V druhé polovině 2023 je v plánu otevření zbrusu nové APP prodejny v chystané budově u Masarykova nádraží.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Můžete mi Richarde vysvětlit, proč nejdůležitější informaci a to den otevření, v článku není obsažena? Achjo.

    1. Dobrý den,
      článek začíná větou “Společnost iSTYLE dnes otevírá první Apple vlajkovou prodejnu…” Díky tomu, že každý náš článek má hned pod titulkem uvedenou informaci o datu publikace, tak bych předpokládal, že to každému dojde. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button