Novinky

Ceny iPhonu X napříč světem: nejlevnější je ve Spojených státech, obyvatelé Venezuely si jej jen tak nekoupí

Díky silné koruně vychází iPhone X na americkém trhu na 21 tisíc korun, to je téměř o 10 tisíc korun méně, než byla stanovena základní cena nové vlajkové lodě Applu na českém trhu. Nutno ovšem podotknout, že zámořská cena v sobě nezahrnuje DPH, které se napříc státy liší. Některé státy mají však nulou daň a proto je zde opravdu možné pořídit iPhone X za 999 dolarů. Takto výrazný cenový rozdíl až člověka svádí k výletu za oceán. Při výhodném nákupu letenek totiž není úplně nereálné získat za ekvivalent české ceny nového iPhonu zdarma také výlet do Spojených států. Česká cena iPhonu X je totiž ve srovnání se zahraničím poměrně vysoká. Zhruba o tisíc korun dráž vyjde horká novinka v Itálii, kde si tamní pobočka Applu účtuje za základní provedení v přepočtu na českou měnu asi 31 tisíc korun.

Velmi levný je iPhone X naopak v Hong Kongu a Japonsku, kde byla jeho cena stanovena na 23 800, respektive 22 200 korun. Jinak jsou ceny nové vlajkové lodě Applu poměrně vyrovnané. Za téměř identickou cenu lze novinku pořídit i v sousedních zemích, kde se cenový rozdíl pohybuje maximálně v řádu stokorun. Zdaleka nejméně dostupný je ovšem iPhone X pro obyvatele Venezuely. Díky hyperinflaci, která zemi v hluboké ekonomické krizi sužuje, totiž nový jablečný smartphone vychází na miliony. Zatím to vypadá, že oficiálně se na tomto jihoamerickém trhu iPhone X ani prodávat nebude. Už iPhone 6 zde totiž před dvěma lety vyšel v přepočtu na milion korun. Prodávat tedy iPhone X v zemi, která se měla stát socialistickým rájem ani nemá smysl.  Podrobnější výpis cen iPhonu X napříč světem zveřejnil web televize CNN.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

7 Komentáře

 1. Ten článek je naprosto hloupě zavádějící a svědčí o absolutní neprofesionalitě autora. Srovnává ceny bez DPH s cenami s DPH!!! Česká cena je uvedena včetně DPH 21%, zatímco ceny v USA jsou uvedeny vždy bez DPH, protože se v jednotlivých státech liší. Cena bez DPH v CZ tudíž vychází na 24785,- kč a v USA je 999 USD, což je při dnešním kurzu cca 21760,- kč. Rozdíl je tudíž cca 3000 kč, což ovšem je už z minulosti celkem běžné. Ceny pro Japonsko a Hong Kong jsem nekontroloval, ale budou podle mě rovněž bez DPH. Ceny v Evropě jsou podobné jako u nás, protože jsou uváděny rovněž s DPH. Pokud tedy chcete být v budoucnu novinářem, měl byste se více zaměřit na detail a informační zdroje, vyhnete se tak zbytečné manipulaci s fakty.

  1. Hezký den, Tomáši,

   kolega uváděl ceny bez daně z důvodu různých Sales Tax, které v USA činí od 0 % ( např. Montana, Oregon, Alaska, Delaware, New Hampshire) po cca 12 %. Pokud si tedy zákazník například z Montany půjde koupit nový iPhone, zaplatí za něj částku, která je uvedena v článku.

   1. Jasně tak si poletim pro Iphona na Aljašku a za letenku dám určitě 10k 🙂
    I tak je to ale fakt zavádějící článek kde porovnávate jabka s hruškama a neuplné informace

 2. Mě třeba zrovna to napadlo. Když poletím do USA, kam se daji sehnat zpáteční letenky od 6000Kc, ze spojim již o planovany výlet s koupi iPhonu. Zatím mě odrazuje roční záruka.

  1. Ročná záruka je to poslední co mě trápí, stejně se vždy vše posere až po záruce nebo si třeba rozflákám displey kde je mi záruka na nic 😀 Kupuju věci od Apple jen v zahraničí a rok mi vždy stačil a nikdy jsem nereklamoval v této době.

   1. Taky jsem už několik Apple produktů koupil v zahraničí a rozhodně nelituju o rok kratší záruky. V USA se dá na nejen na iPhonu výrazně ušetřit.

 3. Na iPhonu z USA se da usetrit hodne penez, ale ma to zasadni nevyhodu, pouze jeden rok zaruky. Takze usetrenych 10 litru si musi kazdy rozmyslet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button