Novinky

Budoucí iPhone dostane zakřivený displej a podporu bezdotykových gest

Redakce webu Bloomberg začala v uplynulých dnech uvolňovat informace ze zákulisí Applu. Po zprávě o microLED displejích pro budoucí generaci Apple Watch a zatím nepředstaveného produktu ze segmentu rozšířené reality tu máme další dávku zajímavých zvěstí, které dávají nahlédnout pod pokličku toho, co Apple potajmu chystá. Podle nezveřejněného zdroje si inženýři aktuálně hrají s prototypem iPhonu, který disponuje zakřiveným displejem.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Ve světě chytrých telefonů nejde o žádnou novinku. Například Samsung nabízí zakřivený displej u svých vrcholných modelů již čtyři roky. Bloomberg na toto téma ovšem dodává, že prototyp má zakřivení na opačných stranách – tedy na horní a dolní straně zařízení. Těžko říct, proč Apple zvolil právě tuto cestu, nicméně jako první se nabízí možnost, že zakřivení využije pro lepší uživatelský zážitek z dotykových gest v operačním systému iOS.

Ilustrační obrázek

Další část zprávy se točí okolo nových funkcích, které budou pravděpodobně stavět na technologii TrueDepth kamery. Konkrétně půjde o bezdotyková gesta, jejichž skutečný význam zatím zůstává neobeznámen. Pokud se opět podíváme do stáje jihokorejského výrobce, zjistíme, že s podobným způsobem ovládání koketoval před několika lety. Stejně tak Microsoft, jehož snahy o implementaci do již zapomenuté mobilní platformy Windows Phone skončily fiaskem.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Ačkoli se jistě najdou škarohlídi, co budou hlásat, že americký gigant opisuje od svých rivalů, v zásadě dělá pořád to samé. Pro Apple je totiž typické, že zatímco ostatní výrobci se předhání v představování nejrůznějších vychytávek, mnohdy bez praktického využití, inženýři v Cupertinu jsou mnohem trpělivější. Jakmile v Applu zaregistrují jistý potenciál, od prvotní myšlenky k reálnému produktu uběhne i několik let. Výsledkem je ovšem mnohem propracovanější integrace, která plynule navazuje na další části.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button