Novinky

Bude Apple Pencil 3. generace revoluční? Apple chce svou digitální tužku vybavit řadou pokročilých funkcí

Je to již 5 let, co Apple představil svou druhou a prozatím poslední generaci Apple Pencil, která se mezi uživateli iPadů těší velké oblibě. Proto není divu, že je spekulací ohledně nové řady čím dál více. K nim přispívají i oficiální informace ze strany úřadu pro patenty a ochranné známky Spojených států, ke kterému si Apple podal přihlášku na velice zajímavé zařízení. Dokument na webu úřadu nese název „Elektronické zařízení s optickým senzorem pro vzorkování povrchů“

Ve zkratce, patent odhaluje možnost snímání nejen barevných odstínů, ale i textury povrchu, prostřednictvím špičky Apple Pencil. Tyto informace pak následně stylus zašle bezdrátově používanému zařízení, typicky iPadu. Další patentové přihlášky naznačují, že třetí generace Apple Pencil by také mohla poskytnout vylepšení, jako je simulace povrchových textur s haptickou zpětnou vazbou a skenování objektů ve 3D prostoru. Nutno podotknout, že uvedené funkce pravděpodobně nebudou zajímavé pro masovou základnu běžných uživatelů, pro profesionály však může jít o revoluční řešení, které jim jistě dokáže výrazně usnadnit práci.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Předpokládá se, že novou generaci Apple Pencil však společnost nepředstaví ještě tento rok, jelikož uvedení spojí se svými prvními iPady s OLED displeji. K tomu pravděpodobně nedojde dříve, než v roce 2024. Je také třeba říci, že ne všechny zaregistrované patenty se promítnou do reálných produktů.

Pokud by se tak stalo, co byste na takovýto nový Apple Pencil řekli vy? Uvažovali byste o nákupu?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button