Novinky

Brousíte si zuby na iPhone X? Dřív jak v příštím roce se nejspíš nedočkáte

Není žádným tajemstvím, že Apple u iPhonu X narazil na problémy s výrobou. Četné zprávy zdůrazňovaly tuto skutečnost ještě před oficiálním představením, na kterém jsme se dozvěděli, že výroční iPhone dorazí na přelomu října a listopadu. V nedávném prohlášení jednoho z investorů společnosti Barron se ovšem objevila další informace, která nepřináší pozitivní zprávy. Apple údajně ještě nestihl rozjet masovou produkci iPhonu X, díky blíže nespecifikovaným komplikacím. S nejvyšší pravděpodobností jsou na vině dodávky OLED displejů od Samsungu. V zákulisí se hovoří o extrémně přísných nárocích na výstupu, které si Apple důrazně vyžádal. Za poslední roky jsme si zvykli, že novinky od Applu jsou tradičně nedostatkovým zbožím, ovšem tentokrát je situace mnohem vážnější. Podle autora zprávy je předpokládaný start produkce naplánován na polovinu října, což je o měsíc později, než s čím Apple původně počítal.

Posunutí výroby se logicky promítne na pozdějším uvedení na pulty obchodů a následně ve finančních výsledcích za poslední čtvrtletí roku 2017. Vánoce patří mezi období, kdy Apple prodá nejvíce smartphonů z celého roku. Pokud mu vypadne jeho nejsilnější produkt, s velkými obtížemi bude toto manko dohánět. Podle skupiny analytiků z KGI nehraje Applu do karet výrobní kapacita, která počítá s 10 000 vyrobených kusů za jeden den. Jednoduchým výpočtem lze dojít k závěru, že komu se podaří zakoupit iPhone X před koncem letošního roku, bude patřit mezi skutečné šťastlivce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button