AktualityNovinky

Biometrická tetování se mohou stát budoucností nositelné elektroniky

Nositelná elektronika je jasným trendem, na který se aktuálně zaměřuje řada technologických firem. Mezi ně patří i společnost Chaotic Moon, jejíž výzkum se kromě jiného soustředí na vývoj biometrických tetování. V podstatě jde o náplast, jenž se snadno aplikuje na pokožku. Kombinace vodivých drah a jednotlivých snímačů umožní monitorování celé řady životních funkcí. Prezentované prototypy aktuálně zvládají snímání tepové frekvence a měření tělesné teploty.

Snímek obrazovky 2015-11-24 v 22.54.56

Tvůrci projektu počítají s produkcí jednorázových tetování, jejichž využití lze uplatnit v celé řadě situací. Prezentační video zachycuje situaci, kdy rodič nalepí tetování nemocnému potomkovi. Naměřená data se následné zobrazí na displeji iPhonu skrze speciální aplikaci.

Snímek obrazovky 2015-11-24 v 22.59.35

Kreativci z Chaotic Moon se však neomezují pouze na domácí podmínky. V dalších fázích vývoje se objeví varianty určené pro nemocnice a dokonce i armádní složky. Odvážná vize kalkuluje s pokročilou integrací, která dovolí implementaci složitějších obvodů a propracovanějších snímačů.

https://www.youtube.com/watch?v=9iFuTaqD4fM

Komu připadají chytré hodinky a náramky příliš fádní, možná se již brzy dočká doby, kdy podobná platforma přemění lidskou pokožku na změť plošných obvodů spojující biometrické systémy. A kdo ví, třeba o necelé století později bude „asimilace” Sedmé z devíti běžnou součástí lidského bytí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button