Recenze

Recenze Baterie MagSafe: tak trochu jiná powerbanka

Už jen pár měsíců nás dělí od představení nových iPhonů a Apple ještě stihl představit nové příslušenství pro stávající modely. MagSafe Baterie je prakticky bezdrátová powerbanka, která sama drží na zádech iPhonu. Představením tohoto příslušenství Apple mimo jiné potvrzuje, že to s platformou MagSafe myslí do budoucna vážně a že stejné rozhraní pravděpodobně nalezneme i v letošních novinkách. Zároveň se sluší dodat, že magnetických powerbank je na trhu už několik. Obstojí mezi nimi nová Baterie MagSafe?

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Design a zpracování

Po představení Baterie MagSafe jsem měl strach z materiálu, který Apple použil. Po zkušenostech s MagSafe Duo Charger, kdy se nabíječka ušpinila de facto sama během několika dní, přicházely mé obavy oprávněně. Ihned po rozbalení jsem byl ale moc mile překvapen. Jak jsem psal již v prvních dojmech z Baterie MagSafe, jde o lesklý a tvrdý plast. Nejedná se ale o stejný škrábající se materiál jako například na krabičce AirPodů, jde spíše o něco podobného jako u Apple Pencil 2. Je tedy potěšující, že po zhruba týdenním používání jsem na těle powerbanky neobjevil jediný škrábanec.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Zadní strana, kterou se baterie přicvakne k telefonu, je ze silikonu, díky kterému baterie skvěle drží na všech originálních krytech i telefonu samotném. Mile mě překvapil i fakt, že Baterie MagSafe úctyhodně drží i na mnou velmi oblíbeném ultratenkém krytu od Pitaky. Co se týká váhy, Baterie MagSafe váží cca 113 gramů, což když přičteme ke 228 gramům, které váží můj iPhone 12 Pro Max, dostáváme se na solidních 341 gramů. A to už v kapse rozhodně poznáte. Na druhou stranu se tento cvalda do kapsy pořád vejde. Jen si radši utáhněte pásek. 🙂

MagSafe je budoucnost

Nabíječka, peněženka, baterie. Oficiální příslušenství přímo od Applu, které přichází s podporou MagSafe. To ani nemluvím o nabíjecích stanicích, stojáncích a dalším příslušenství od výrobců třetích stran. To, že iPhone bude mít jednoho dne pouze magnetický “konektor” je za mě naprosto skvělá a smysluplná budoucnost. Osobně totiž kabel k ničemu nepoužívám a ano, uvědomuji si, že přes MagSafe (zatím) nepřenesu data do počítače. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Baterie MagSafe nám přesto skvěle ukazuje, jak Apple vidí budoucnost iPhonu. Jinak by totiž pro nové iPhony vyvinul stejný Battery Case jako pro předešlé generace. Magnetická powerbanka je totiž praktickým příslušenstvím, které používáte jen tehdy, když ho opravdu potřebujete. Nepřekáží, ale zároveň se s ním telefon nestává oteklým jako po nasazení Battery Case.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Pro koho Baterii MagSafe je?

Tuto otázku jsem si položil ihned po představení. Nízká kapacita, která činí nějakých 1460 mAh, jasně naznačuje, že na dlouhé cesty to asi nebude. V první řadě je třeba si ujasnit, že nejde o powerbanku, na jakou jsme běžně zvyklí. Sám Apple to nazval Baterií, což opět poukazuje na jiný úmysl používání. Jde totiž o to, že Baterie MagSafe má pouze udržet váš telefon déle s plně nabitým akumulátorem. Tedy na sto procentech baterie, nikoliv dobíjet z nižších procent na vyšší. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Z osobní zkušenosti ale můžu říct, že vlastně nevím, jak to funguje. Přijde mi, že si baterie žije tak nějak svůj život a chová se, jak zrovna uzná za vhodné. Čas od času baterii ale použiji i jako klasickou powerbanku. Pak se během hodiny nabíjení mého iPhonu z Baterie MagSafe dočkám zhruba 20 %, někdy naopak jen 5% přírůstku. V jiných případech naopak vybíjím telefon a Baterie zůstává na stejném procentuálním stavu. Fajn ale je, že se telefon ani baterie vzájemně téměř vůbec nezahřívá, na rozdíl od samotné MagSafe nabíječky, která umí iPhone celkem solidně roztopit. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Baterie MagSafe bude pravděpodobně ideálním doplňkem pro všechny majitele iPhonu 12 či spíše iPhonu 12 mini, nad jehož výdrží lamentuje snad každý uživatel. Je ovšem třeba vyzkoušet, zda vám baterie dokáže vůbec nějak výrazně pomoci. Na trhu jsou totiž i další alternativy od ostatních výrobců a nezřídka nabízí podstatně lepší parametry než řešení od Applu.

Závěr

Baterie MagSafe rozhodně není pro každého. Každý uživatel by si měl říci, nakolik mu (ne)vyhovuje výdrž iPhonu a pokud dojde k závěru, že potřebuje více šťávy, jde o smysluplnou investici. Lehce to narušuje pouze cenovka, kterou Apple stanovil na 2.890 korun. Pokud jako já patříte mezi majitele 12 Pro Max, budete se muset hodně přemlouvat, aby jste si Baterii MagSafe ponechali. Já jí ještě dám pár týdnů šanci a uvidíme, jestli během cestování obhájí své místo v mém batohu, nebo půjde dál do světa.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Baterie MagSafe

2.890,- Kč
7.3

Zpracování

9.0/10

Design

8.5/10

Kapacita

6.5/10

Cena

5.0/10

Plusy

  • Widget v iOS
  • Síla magnetu
  • Nehřeje se
  • Design a zpracování

Mínusy

  • Nižší kapacita
  • Vyšší cena
  • Pouze bílá varianta

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Používám občas k mini tu od Xtorm 5000 mAh s 5W, která měla fungovat víceméně podobně. Ale mini zvládne i tak nabíjet při používání, zřejmě kvůli nízké kapacitě baterie. Cena je ale “pouze” 1100 Kč. Osobně s výdrží mini nemám problém a nabíjím většinou po 2 dnech. Ale primární zařízení je pro mě iPad Mini. Tohle řešení je ideální na zahradu nebo když nečekaně musí člověk odejít bez možnosti nabíjení. Jestli za to dát 3 tisíce, to už si musí každý rozhodnout sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button