Novinky

Tvůrci Siri za několik dní vypustí hlasového asistenta Viv, který vše zařídí za vás

Všichni velcí hráči v IT segmentu vyvíjí vlastní hlasové asistenty. Přestože je jejich plnohodnotné používání v mnoha zemích limitováno, v dohledné době dojde k ještě masivnějšímu začlenění do jednotlivých platforem. Této příležitosti se snaží využít vývojáři Dag Kittlaus a Adam Cheyer, kteří stáli u zrodu hlasové asistentky Siri. V rozhovoru pro The Washington Post prozradili, že jejich AI bot se bude jmenovat Viv a nabídne mnohem vyspělejší schopnosti, než jakými disponuje Siri či Cortana od Microsoftu.

viv-800x533-2

Viv může například vyřídit rezervaci v restauraci, nákup vstupenek do kina či najít nejlevnější letenku na požadovaný spoj. To vše na základě jednoho dotazu s přirozenou interpretací. Vývojářský tým Viv již delší dobu úspěšně používá při objednávkách pizzy z nedaleké restaurace a chlubí velmi dobrými výsledky. Mezi největší zbraně Viv patří schopnost komunikace s aplikacemi třetích stran. Vývojáři zatím prozradili podporu pro Uber, Florist One, SeatGuru, ZocDoc a Grudhub. Tvůrci projektu zároveň potvrdili, že pracují na uzavření partnerství s dalšími společnostmi a dokonce i automobilkami či výrobci spotřební elektroniky.

og-viv-earth-c3184a16

Vize technologie Viv staví na osobním asistentovi, s nímž budou moci lidé přirozeně komunikovat a zadávat mu komplexní úkoly přirozeným stylem komunikace. Siri byla vyvíjena kolem stejné premisy, ovšem ve finále došlo k mnoha změnám v rámci odlišných názorů ze strany vedení a představám Steva Jobse. Dag Kittlaus v rozhovoru také uvedl, že dostali již několik nabídek od Googlu a Facebooku ke koupi jejich technologie. Jak na nabídky zareagovali a zda vůbec přemýšlejí o prodeji už neprozradil.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button