AktualityNovinky

Apple vysaje 92 procent zisků ze všech prodaných smartphonů

Společnost Canacord Genuity zveřejnila výsledky svého průzkumu, při kterém se zaměřila na zisk z celkového počtu prodaných smartphonů. Jak už možná tušíte, lídrem se stal Apple, kterému náleží 92% podíl. Jako druhý se umístil jihokorejský Samsung se ziskem patnáct procent. Za tímto drtivě vyznívajícím výsledkem stojí vyšší cena iPhonů, která se v průměru pohybuje kolem 659 USD (zhruba 16 000 Kč). Pro kalifornského výrobce to v porovnání s minulými lety znamená výrazný skok vpřed. V roce 2012 se totiž rovnocenně dělil s konkurenčním Samsungem. Podle analytických skupin stojí za úspěchem aktuální iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

apple-lofo-iphone-4gs-and-money

Vše tedy nasvědčuje tomu, že sázka na větší úhlopříčky se skutečně Applu vyplatila. Je ovšem otázkou, jak dlouho si jablečné smartphony udrží svou výsadní pozici na trhu. Stačí vzpomenout na aktuálně zbídačenou Nokii, která působila podobně neotřesitelným dojmem. Segment mobilní elektroniky je nesmírně dynamický, což vyžaduje neustálý vývoj a progresivitu. Sebemenší zaváhání či přešlap se může firmám stát osudným a to bez ohledu na jejich dominanci či finanční prostředky.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button