Novinky

Apple zařízl vývoj síťových produktů. Další AirPort a Time Capsule už nevyrobí

Pokud jste tajně doufali v nástupce Wi-Fi routeru AirPort či nové generace Time Capsule, dnešní zpráva vás zřejmě příliš nepotěší. Podle zahraničních zdrojů se totiž Apple rozhodl pro ukončení dalšího vývoje všech síťových produktů. Zaměstnanci z rozpuštěných oddělení budou postupně přecházet na oddělení, které mají na starosti produkty generující vyšší příjmy. Apple tak po monitorech opouští další segment, v němž evidentně nevidí potenciál.

maxresdefault-1-640x340

Současné modely AirPort a Time Capsule jsou téměř čtyři roky bez aktualizací a na přímou konkurenci výrazně ztrácí. Jedinou výhodou je snadné integrace do jablečného ekosystému, nicméně řada uživatelů již dala přednost propracovanějším řešením od ostatních výrobců.

1253425_1160-100044007-orig

AirPort a Time Capsule lze stále sehnat v kamenných prodejnách a online Apple Storu, nicméně po vyprodání fyzických zásob už k další produkci a naskladnění nedojde. Za rozhodnutím vyklidit další pole zřejmě stojí fakt, že odvětví se síťovými prvky již delší dobu dominuje asijští výrobci, kteří nabízí mnohonásobně levnější řešení. Pohled na globální prodeje routerů jasně ukazuje, že uživatelé nejčastěji volí základní modely s cenou do 2 000 Kč, což je hluboko pod hranicí toho, co lze pořídit od Applu.

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Close