AktualityNovinky

Apple Watch kradou zákazníky švýcarským hodinářům

Federace švýcarského hodinářského průmyslu (FSWI) dnes oznámila, že poprvé od roku 2009 došlo k poklesu exportovaných hodinek. Za údajného viníka jsou označovány Apple Watch, které se setkaly s neočekávaným zájmem ze strany spotřebitelů. Data od FSWI hovoří o 9% propadu od přelomu letošního dubna a května. To přímo koresponduje se zahájením prodeje hodinek Apple Watch, které jsou na pultech obchodů od 24. dubna. V kombinaci s kolísáním měnového trhu se jedná o největší propad za posledních šest let.

Apple-Watch-Edition-18K-gold-version

Uznávaný analytik Patrik Schwendimann předpokládá, že trh s hodinkami na území USA vzroste pouze nepatrně a ještě více tak zaostane za loňským rokem, jehož nárůst činil pouhých šest procent. Daleko větší problémy se ovšem pozorují v Hong Kongu, kde prodej švýcarských hodinek klesl o závratných 34 %. Čínští zákazníci do této oblasti jezdí nakupovat hodinářské skvosty kvůli nižší daňové zátěži, což s ohledem na pořizovací cenu věhlasných kousků znamená nemalou úsporu. Nižší tržby jsou zároveň přisuzovány menšímu počtu pracovních dnů, nicméně část odborné komunity, tomu nepřidává příliš velkou váhu.

Snímek obrazovky 2015-06-23 v 19.43.44

Přestože se neřadím mezi šťastlivce, jejichž zápěstí okupují kousky od společností Rolex či Breitling, dokážu náležitě ocenit umělecká díla švýcarských mistrů. Ačkoliv jsou Apple Watch zajímavý kus hardwaru, podobným kouskům se nemůžou v žádném případě rovnat, nebo dokonce přímo konkurovat.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. At se snazim jak chci tak nevidim ZADNOU podobnost mezi temato dvouma druhama “hodinek” a tak neverim ze za poklesem prodeje mohou Apple Watch.

  2. Taky se mi nechce verit te ten kus plastu ma podil na prodejich švýcarských hodinek, ale zase to neni az tolik nerealny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button