Novinky

Podívejte se, jak dopadl crash test hodinek Apple Watch Edition za čtvrt milionu

Pokaždé, kdy některý z předních výrobců představí další „superphone”, na sebe nenechají dlouho čekat odvážlivci, kteří drahou elektroniku podrobí extrémním testům. Stačí vzpomenout například na stále živou aféru bendgate, která si brala na paškál iPhone 6. Během několika dnů se na internetu objevilo nespočet videí, jejichž záměrem bylo divákům demonstrovat, jak snadno jde nový iPhone ohnout. Mezi další disciplíny extrémního testování patří tolik oblíbené drop testy, v nichž je zařízení záměrně shazováno na tvrdou podložku, kterou ve většině případu tvoří betonový chodník. Bylo pouze otázkou času, kdy se do hledáčku chtivých ničitelů dostanou chytré hodinky Apple Watch.

29A2159D00000578-3124531-A_gold_Apple_Watch_Edition_has_been_smashed_between_two_powerful-a-41_1434367810787

K velkolepé demolici se jako první odhodlali tvůrci YouTube kanálu TechRax. Aby výsledné video získalo na větší atraktivitě, hlavní roli sehrály Apple Watch Edition, jejichž prodejní cena startuje na částce 10 000 USD (zhruba 250 000 Kč). Jako nástroj zkázy posloužila dvojice neodymových (NdFeB) magnetů.

Asi netřeba popisovat, jak titěrný kus elektroniky dopadl, když byl postaven mezi dva masivní bloky permanentních magnetů. O to větší překvapení se dostavilo v momentě, kdy zdemolované Apple Watch zamířily do dokovací stanice. Po nelítostné destrukci stále dokázaly zvukově indikovat nabíjení. Více nás však redakci zajímá skutečná návratnost investice odvážných YouTuberů.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

2 Komentáře

  1. Možná už sem na tohle starej, ale nechápu význam podobných videí. Při ceně Apple Watch dost pochybuju, že se jim podaří z YT vytřískat alespoň náklady na pořízení.

  2. Totální mago*i to jsou! Proč předtim neudělali test, kolik toho vydrží safírový sklíčko při pádu na zem, poškrábáním atd… Celý to mohli mít víc promakat. Ale co, jejich dvě stě papírů je v čoudu. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close