Novinky

Apple Watch 2 budou výrazně lepší, Apple přesto nepočítá s prodejním úspěchem

Přestože se od Apple Watch 2 očekává, že budou v mnoha ohledech lepší než aktuální generace, Apple nepočítá s masivní poptávku, která by způsobila podobné šílenství jako tomu je u iPhonu. Na základě vypracovaných analýz a prodejních výsledků současného modelu se kalifornský výrobce rozhodl pro snížení výrobních kapacit a setrvání pouze u jednoho dodavatele, kterým je společnost Quanta Computer. Ještě na sklonku loňského roku se objevovaly spekulace o přenesení kompletace hodinek na bedra Foxconnu. S ohledem na nepříliš uspokojivou poptávku však z těchto plánů sešlo.

apple-watch-2Zvrat se nepředpokládá ani v případě Apple Watch 2, jejich komerční výroba má být údajně zahájena v polovině letošního roku. Tyto informace přímo korespondují s několik dní starou spekulací, podle níž se debut druhé generace hodinek odehraje na zářijové konferenci společně s premiérou iPhonu 7.

Apple Watch 2 si zachovají stejný design jako jejich předchůdce, přičemž největší změny se odehrají převážně pod kapotou. Predikce počítají s integrací tenčího displeje, který umožní osazení akumulátorem s vyšší kapacitou. To se v praxi projeví na delší výdrži, jenž by mohla činit alespoň dva dny na jedno nabití. Poněkud odvážnější spekulace avizují přítomnost FaceTime kamerky pro videokomunikaci. Další novinky budou softwarového charakteru, díky čemuž mají Apple Watch 2 získat větší nezávislost na připojeném iPhonu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button