Novinky

Apple se poučil z chyb: Apple Watch 2 dostanou slot na SIM kartu a větší akumulátor

Zahraniční deník The Wall Street Journal publikoval zprávu o další generaci Apple Watch, které údajně nabídnou mnohem vyšší soběstačnost. Přestože aktuální model zvládá do jisté míry fungovat bez připojeného iPhonu, kromě monitorování pohybových aktivit a aktualizace vybraných aplikací se z hodinek stává pouze předražený sporttester. Apple si tuto skutečnost pochopitelně uvědomuje a hledá cesty, jak to změnit. Jako nejrelevantnější možnost se jeví přidání LTE modulu a slotu pro vložení SIM karty. Z hodinek by rázem vzniklo plně samostatné zařízení. Ostatně podobné řešení nabízí konkurence v podobě jihokorejských společností Samsungu a LG.

apple-watch-2Ilustrační obrázek

S implementací LTE modulu jde ruku v ruce vyšší energetická náročnost a rychlejší vybíjení. Z anonymních zdrojů se naštěstí ozývají hlasy, podle nichž Apple plánuje následovníka současných Apple Watch vybavit akumulátorem s vyšší kapacitou. Výsledná výdrž se údajně přehoupne přes 24 hodin, nicméně v praxi stále půjde o „jednodenní” zařízení. Na oddálení nabíjecího rituálu se bude podílet i přepracovaný čipset S2 s pokročilejší architekturou.

Velká očekávání jsou vkládána do přechodu na nativní aplikace. To bude znamenat konec pouhému zrcadlení obsahu. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že v mnoha situacích je daleko rychlejší odemknout iPhone a zkontrolovat příchozí notifikace pěkně postaru.

Jak by podle vás měla vypadat další generace Apple Watch? Vidíte v datové konektivitě přidanou hodnotu, nebo ji považujete za zbytečného žrouta tolik drahocenné energie?

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button