Novinky

Apple Watch 2 dorazí již příští měsíc: Budou o poznání tenčí

Zatímco první polovinu roku Apple věnoval převážně softwarovým novinkám, podzim se zřejmě ponese v duchu nového hardwaru. Kromě klíčového iPhonu 7/Plus a další revize MacBooků přijde řeč také na novou generaci Apple Watch. Přestože segment s chytrými hodinkami není pro výrobce příliš lukrativní záležitostí, stále se setkáváme s novými modely. Druhá generace Apple Watch má podle nejnovějších zvěstí využívat displej s technologií One Glass Solution (OGS), díky níž lze použít pouze jednu vrstvu krycího skla místo dvou.

apple-watch-edition

To pochopitelně znamená proporční úsporu a nižší hmotnost. Podle serveru DigiTimes však dodavatel narazil na nečekané problémy při výrobě, což výrazně ovlivnilo cenu a možnosti dodávek, které by nemusely vystačit na kompletní produkci.

Apple Watch 2 mají přinést pouze drobné změny v designovém návrhu. Všechny klíčové novinky se odehrají pod kapotou, kam se nastěhuje úspornější a zároveň výkonnější čipset a především větší akumulátor. Kdo by však díky tomu čekal delší výdrž, je na omylu. Anonymní zdroje již několikrát avizovaly, že hodinky nabídnou mnohem větší samostatnost, kterou obstará slot na SIM kartu, který si jistě vyžádá nezanedbatelnou porci energie. Oficiální premiéra se pravděpodobně odehraje v první polovině září letošního roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button