AktualityNovinky

Apple vyvíjí vlastní umělou inteligenci. Nasadit ji hodlá do chystaného automobilu

Apple se v posledních letech snaží stále častěji o průnik do oblastí, které nevychází z jeho primární činnosti. Další velkou příležitost údajně vidí ve vývoji umělé inteligence, na kterou se soustředí stále více společností. Pokud pomineme teoretický potenciál vhodný k nepřebernému množství využití, jde o další odvětví bez jednoznačného lídra.

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 1.58.53Ilustrační obrázek

Známý výzkumník Yoshua Bengio zabývající se problematikou neuronových sítí se nechal slyšet, že zástupci Applu se začínají objevovat na významných konferencích, jejich předmětem jsou diskuze o pokročilých systémech na zpracování informací. Richard Zemel z katedry informatiky na univerzitě v Torontu dodává, že Apple své záměry úzkostlivě tají a nepodílí se na žádných společných výzkumech. Ať už se kalifornský gigant soustředí na cokoliv, rozhodně nepůjde o žádnou „volnočasovou” aktivitu. Tým zaměřený na strojové učení čítá 120 pracovních pozic a dalších 42 pro umělou inteligenci.

Snímek obrazovky 2015-11-07 v 2.03.13Ilustrační obrázek

Část zaměstnanců pochází z nedávných akvizic společností VocalIQ a Perceptio z oblasti umělé inteligence. Podle dosavadních spekulací je cílem vytvoření zcela nového ekosystému pro chystaný automobil, o němž se začíná hovořit ve stále kratších intervalech. Ať už je pravda jakákoliv, jedno je jisté již nyní. Apple si pro nás chystá něco velice delikátního.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button