Novinky

Apple vydal novou aktualizaci iOS 9.3 pro starší zařízení

Před několika dny jsme vás informovali o chybě v iOS 9.3 (článek zde), která na starších zařízeních znemožňovala dokončení instalace. Jakmile se ukázalo, že problém se týká poměrně masivního vzorku uživatelů, Apple proces doručování aktualizace zastavil. Zároveň vydal oficiální vyjádření, v němž problém přiznal a slíbil brzkou nápravu.

Kalifornský výrobce dostál svého slova a před několika hodinami na servery vypustil opravené sestavení s označením 13E237. Instalaci lze provést jak klasickým způsobem skrze OTA tak i prostřednictvím programu iTunes. První reakce uživatelů se nesou v pozitivních duchu, což nasvědčuje tomu, že Apple chybu úspěšně odstranil.

iOS-9.3-Beta-Night-Shift-3D-Touch-Features

V dohledné době má dorazit další oprava iOS 9.3, která je naopak určená pro novější modely. Ta má vyřešit problém se zamrzáním nativních aplikací při pokusech o otevření externích odkazů. Přechod na iOS 9.3 patří mezi nejproblémovější v celé historii této platformy. Svůj podíl na tom zřejmě nese postupná fragmentace zapříčiněná odlišnými konfiguracemi jednotlivých zařízení. Na obranu Applu je však vhodné dodat, že opravné buildy se objevují v poměrně krátkých intervalech.

Pokud patříte mezi uživatele, kteří se setkaly s některou z výše uvedených komplikací, budeme rádi za reakci formou komentáře pod tímto článkem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button