Novinky

Apple v novém videu ukazuje, jak z nočního režimu na iPhonu vyždímat maximum

Apple rozjel na svém YouTube kanálu novou sérii videí s podtitulem Today at Apple, která má uživatele naučit, jak ze svých zařízení vytěžit maximum. Nejnovější díl se soustředí na iPhone, respektive noční režim a možnosti, jak můžete pořizovat  a následně upravovat fotografie pomocí nativních aplikací, které jsou součástí iOS.

Ve videu se objevuje fotografka Maria Lax, která společně s kreativcem Landonem odhaluje potenciál nočního režimu, který je dostupný na modelech iPhone 11 a iPhone 12. V průběhu klipu Lax a Landon vysvětlují, jak s nočním režimem pracovat a na co se zaměřit při hledání ideální kompozice. Zajímavým zpestřením jsou netradiční tipy, jak pomocí jednoduchých předmětů, jako je například barevná folie či kousek síťky, přidávat do fotografií reálné efekty.

Druhá část videa se soustředí na úpravy pořízených snímků přímo v aplikaci Fotky na iOS. Dvojice fotografů zde názorně vysvětluje, jak fotografii vylepšit za pomoci ořezu či otáčení, případně navodit tu správnou atmosféru prostřednictvím úpravy kontrastu a sytosti.

Ačkoli prezentovaný styl fotografie nemusí sednout úplně každému, Applu se podařilo velmi pěkně ukázat, že abyste získali poutavou fotku, stačí vám pouze iPhone a jedna předinstalovaná aplikace. Nic víc prakticky nepotřebujete a vše ostatní je pouze na uživateli a jeho kreativitě. V praxi totiž často nezáleží na tom, zda v ruce držíte profesionální zrcadlovku za sto tisíc či mobilní telefon. Základem každé dobré fotografie je vždy kombinace toho správného světla a kreativity jedince, který ve správný čas stiskne spoušť.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button