AktualityNovinky

Apple urovnal soudní spor s A123 Systems. Znamená to snad příchod Apple Car?

Na povrch vypluly informace o urovnání soudního sporu mezi firmami Apple a A123 Systems. Předmětem nesvárů bylo obvinění Apple z nekalých praktik při získávání nových zaměstnanců. Podle oficiálních zdrojů měl americký výrobce přemlouvat důležité pracovníky plnící úlohu klíčových inženýrů ve vývoji pro skladování energie. Apple samozřejmě disponuje vlastním výzkumem akumulátorů a je tedy otázkou, na co mu budou zaměstnanci, kteří se primárně soustředí na baterie pro pohon elektromobilů.

a123systems

Tyto informace by mohly nahrávat dřívějším spekulacím o plánovaném automobilu s nakouslým jablkem ve znaku. Už dříve jsme Vám přinesli zprávy, kdy Apple podobným způsobem získal několik vysoce postavených zaměstnanců ze společnosti Tesla, která se též zabývá automobilovým průmyslem. Co se týče konkrétních informací o soudním vyrovnání, ani jedna ze zúčastněných stran neprozradila žádné podrobnosti.

Všechny tyto indicie nahrávají spekulacím o projektu s označením Titan, který údajně zkoumá automobilové technologie. Zda se skutečně v následujících letech dočkáme Apple Car, je zatím předčasné soudit, nicméně jistý smysl tato myšlenka má.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button