AktualityNovinky

Apple si v Číně nechá postavit tři solární elektrárny s výkonem 170 megawattů

Kalifornská společnost SunPower plánuje výstavbu tří solárních elektráren pro Apple na území Číny. Podle oficiální zprávy z regulačního podání budou farmy podávat maximální výkon 170 megawattů. Pro srovnání, s podobnou kapacitou se počítá u chystané větrné elektrárny v Krušných horách, za kterou stojí mimo jiné zbrojovka BAE Systems.

sunpower-logo-1024x215-copy

Farmy solárních panelů jsou určeny k pokrytí oblastí Číny a částí Mongolska. O správu a vlastnictví se podělí společnosti Tianjin Zhonghuan Semiconductor a další partner, jehož identita zůstává tajemstvím. Dokončení výstavby je ohlášeno v průběhu příštího roku. Největší elektrárna s výkonem 100 megawattů vyroste v oblasti Shanguhai Village, 50MW část se usídlí v Mandahtu Town Sunite Zuoqi. Zbývajících 20 megawattů bude proudit z Qianbaimiao Village. Ačkoliv třetí společník zatím uveden nebyl, podle generálního ředitele firmy SunPower, bude část podílu náležet Applu.

Snímek obrazovky 2015-11-22 v 22.34.46

SunPower již dříve potvrdil výstavbu 40MW solární elektrárny v čínské provincii Sichuan, která je součástí širšího úsilí vyrovnat spotřebu elektrické energie potřebné k napájení infrastruktury kalifornského giganta. Apple těmito kroky podporuje své snahy o maximální možné nasazení obnovitelných zdrojů. Převážná část čínské energetické sítě je totiž stále závislá na uhlí, které při spalování přispívá k znečišťování ovzduší a změnám klimatu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Že si nechaj lidi takhle pustošit přírodu. Je to hnus. Hlavně s tim zabrat co nejvíc placu. A maji to na střechách těch svých Apple storů, na fabrikách Foxconu, na parkovištích u svých továren atd atd ? Nemaji ? Až budou, začnu věřit že jde někomu o ekologii. Tohle nemá na čistý zemi co dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button