AktualityNovinky

Apple si patentoval technologii na bezdotykové rozhraní

Cupertinský gigant získal práva k dalšímu patentu pro snímání pohybových gest ve volném prostoru. Původní přihlášku podala izraelská společnost PrimeSense, nicméně po akvizici z roku 2013 všechna práva přechází do duševního vlastnictví amerického výrobce.

Popisovaná technologie využívá několik kamer a speciálního softwaru pro rozpoznávání předem nadefinovaných gest. Na rozdíl od Kinectu, který analyzuje pohyby celého těla, se popisovaný koncept zaměřuje na specifickou identifikaci rukou a prstů. To by mohlo naznačovat, že vývojáři Applu se aktivně zabývají 3D gesty pro využití v navigaci operačního systému OS X. Nejnovější zvěsti dokonce naznačují integraci kamerového modulu do další generace Apple TV, jejíž odhalení se očekává na červnové konfereci WWDC 2015.

12707-6891-applekinect-l
Z popisu patentu vyplývá, že technologie se zaměřuje na ovládání operačního systému. Znamená to snad, že se v budoucnu dočkáme bezdotykových gest v OS X?

Podobných pokusů se snahou změnit ovládání výpočetní techniky se v minulosti objevilo již několik. Stačí například vzpomenout na projekt Leap, do kterého se vkládaly nemalé naděje. Bohužel ve všech příkladech se ukázalo, že nahradit léty ověřenou klávesnici a myš, nebude až tak jednoduché.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button