Novinky

První iPhone bez výřezu v displeji se objeví napřesrok. Časem údajně zmizí i Face ID

Od představení nové generace iPhonů nás dělí už jen dva měsíce. Díky množství úniků z rozsáhlého dodavatelského řetězce má veřejnost poměrně ucelený obrázek o tom, jak bude novinka z Cupertina vypadat. S největší pravděpodobností iPhone ani letos zásadní změny nečekají. Základní designový jazyk zůstane víceméně zachován s tím, že největší novinkou bude zadní foťák, který dostane hned trojici snímačů. 

Na výraznější revoluci si budeme muset počkat ještě jeden rok. V Applu už se totiž pilně pracuje také na zařízení které zatím oficiálně nikdo neviděl. Podle známého analytika Ming-Chi Kua půjde o to, že iPhone modelového roku 2020 ztratí svůj charakteristický notch. Výřez pro přední fotoaparát a další senzory totiž buďto zcela zmizí nebo se alespoň výrazněji zmenší. Přepracovaná přední kamera totiž umožní změnit poměr rámečku a obrazovky. 

Pravděpodobná podoba letošního iPhonu.

Výřez v displeji se příští rok stane minulostí

Další nápovědu, která poodhaluje, jak bude přespříští iPhone vypadat, nabízí čínský list China Times, podle jehož zdroje ze společnosti Credit Suisse jablečný smartphone ztratí notch. Podle téhož zdroje Apple ze svého stěžejního produktu vypustí také funkci Face ID. To by znamenalo, že společnost bude mít v této době už mít k dispozici čtečku otisků prstu přímo v displeji. Face ID se tak možná nakonec opravdu ukáže jen jako provizorní řešení a to i přesto, že se jedná o bezpečnější řešení než je Touch ID. 

Třetí generace AirPods dorazí ještě letos. Apple chystá i překvapení pro audiofily

Magazín Macrumors z těchto a dalších informací sestavil pravděpodobný harmonogram, podle kterého bude Apple v příštích letech nejspíše postupovat. Letos se tedy představí trojice iPhonů s designem přední strany, který známe ze stávajících modelů. Změna přijde až v roce 2020, kdy firma z Cupertina představí dvojici iPhonů s menším výřezem a třetí model, který bude notch zcela postrádat. S největší pravděpodobností tak půjde o vrchol nabídky, čemuž bude odpovídat také cena. Rok 2021 by poté měl patřit trojici iPhonů bez výřezu a se čtečkou otisku prstů přímo v obrazovce. 

Zdroj
macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close