AktualityNovinky

Apple spustí výměnný program pro Macbooky, kterým se odlepila antireflexní vrstva displeje

Apple vydal interní oznámení vztahující se k novému programu, který se zabývá antireflexní vrstvou na Retina displejích Macbooků. Zřejmě se jedná o reakci na rostoucí stížnosti uživatelů, kteří hlásí odlupování vrtstvy a to aniž by porušovali pokyny k údržbě. Apple se zaváže k bezplatné výměně všech poškozených displejů do tří let od nákupu. Postižení zákazníci mohou navštívit přímo prodejny Apple Store či využít služeb certifikovaných servisů. Ačkoliv zatím nedošlo k veřejnému vyhlášení výměnného programu, podle dostupných informací mohou být uživatelé kontaktováni přímo výrobcem.

MacBook-Pro-Coating-800x450

Odlupování antireflexní vrstvy způsobuje několik faktorů, přičemž tím nejčastějším je kontakt víka displeje s klávesnicí a použití nevhodných čistících prostředků. Problém často postihuje malé oblasti, nicméně výjimkou nejsou ani nevzhledné fleky přes celou obrazovku. Pokud patříte mezi majitele Macbooku s výše popsanou vadou, doporučujeme neprodleně kontaktovat prodejce či nejbližší servis a zažádat o bezplatnou výměnu.

Retina-MacBook-Pro-Coating-800x600

Programy na udržení produktové jakosti nejsou u Applu žádnou novinkou. Mezi ty nejčerstvější patří problematické akumulátory v bezdrátových reproduktorech Beats Pill XL, u nichž hrozilo vysoké riziko požáru a problematická iSight kamera v iPhone 6 Plus, která znemožňovala pořizování záznamu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button