Mac

MacBook Air

produktova-rada-macbook-air

Nejlevnějším z řady přenosných jablečných počítačů je MacBook Air, nižší cena však neznačí pro běžného uživatele ústupky v kvalitě či uživatelském zážitku. Velmi dobře si rozmyslete zda volit 11" nebo 13" variantu, u menšího modelu se dostáváme k příjemnější cenovce atakující hranici 25 tisíc korun, ovšem stojí za zvážení zda není v takovém případě vhodnější volba iPad Air. Přeci jen prostředí operačního systému OS X je na 11" displeji poněkud natěsnané. U MacBooku Air potěší skvělá výdrž baterie, Apple slibuje až 12 hodin u 13" modelu. Nejtenčí z rodiny MacBooků již dávno není tím co býval u první generace, flashové uložiště a procesor Intel Core i5 s grafickým čipem Intel HD Graphics 5000 dělají z MacBooku rychlého a výkonného pomocníka pro běžné uživatelské činnosti. A nakonec váha 1,08kg u přenosného počítače opravdu dokáže potěšit.

Oficiální stránka produktu na webu Apple

Apple MacBook Air MD760CZ/B
Apple MacBook Air MD760CZ/B lze pořídit v 46 e-shopech za cenu od 24 990 Kč do 32 579 Kč (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

MacBook Pro s Retina displejem

produktova-rada-macbookpro-retina

Apple hovoří o svém MacBooku Pro s Retina displejem jako o dosud nejvyspělejším notebooku vůbec a je na místě dát mu za pravdu. Retina displej s rozlišením 2560 x 1600px u 13" verze a 2880 x 1800px u verze 15" je opravdu úchvatný a přináší tak nebývale ostrý obraz, který oceníte při mnoha činnostech, zejména při prohlížení nebo úpravě fotografií nebo prohlížení webových stránek. Běžný text vypadá na displeji jako tištěný a může za to jemnost rozlišení 227 bodů na palec u 13" verze a 220 bodů na palec u 15" verze. Něco takovému musí pohánět výkonné soukolí, kterým je v tenkém těle MacBooku dvoujádrový Intel Core i5 či čtyřjádrový Intel Core i7 (u 15" verze), grafický čip Intel Iris Graphics, Iris Pro Graphics nebo NVIDIA GeForce GT 750M s 2GB DDR5 (dle zvolené verze) a nakonec rychlé flash uložiště a svižná operační pamět. Něco takového udržet v chodu má na starosti baterie po dobu až 9 hodin. Vezmeme-li v potaz výkonný hardware a úžasný displej, tak má baterie opravdu co dělat. Co více dodat, skvělá konektivita skrze USB 3.0, Thunderbolt 2 a Wi-Fi, tenké a lehké tělo, vynikající zpracování a v případě nejdražší 15" verze úžasný pracovní výkon pro profesionály.

Naše recenze počítače MacBook Pro s Retina displejem 15"

Oficiální stránka produktu na webu Apple

Apple MacBook Pro ME865CZ/A
Apple MacBook Pro ME865CZ/A lze pořídit v 28 e-shopech za cenu od 36 890 Kč do 46 290 Kč (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

iMac

produktova-rada-iMac

V nabídce nalezneme hned dvě velikosti stolního počítače iMac, jeden s menším displejem o uhlopříčce 21,5" a druhý o uhlopříčce 27". Oba modely je možné ze základních variant, kterých je celkem pět, konfigurovat do podoby sobě vlastní. Nabídka začíná na méně výkonném, zato cenově dostupném modelu a končí výkonným pracovním strojem. Nový iMac se zcela odlišuje od konkurenčních "all-in-one" řešení, jeho design je vybroušený do posledního detailu a vychází u konceptu prvního Macintoshe 128k. Uvnitř tentkého těla se skrývá kvalitní špičková technologie počínaje procesory Intel Core i5, přes i7, pokračujíc skrze grafické čipy Intel HD Graphics 5000, Intel Iris Pro až po NVIDIA GeForce GTX 775M se 2 GB videopaměti, klasické pevné disky, řešení Fusion Drive či bleskové flashové uložiště. Bezdrátová Apple Wirelles Keyboard a Apple Magic Mouse se podílí na faktu, že bez dalších připojených periferií si vystačíte s jedním jediným kabelem...napájecím. iMac bude vypadat skvěle na každém stole, ať už domácím či pracovním.

Oficiální stránka produktu na webu Apple

Apple iMac ME086CZ/A
Apple iMac ME086CZ/A lze pořídit v 62 e-shopech za cenu od 32 343 Kč do 40 726 Kč (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Mac mini

Nejmenší z rodiny Maců, nejmenší z jablečných počítačů, takový je Mac mini, je též tím nejlevnějším z platformy Mac. Svými rozměry 19,7cm x 19,7cm x 3,6cm může vzbudit počáteční nedůvěru, ovšem dokáže přesvědčit, že není outsiderem, jak tomu bylo u prvních generací. Uvnitř tepe organismus známý z generace MacBooku Pro bez Retina displeje, který si hravě poradí s běžnými úkoly, k dispozici Vám tedy budou procesor Intel Core i5 či i7, grafický čip Intel HD Graphics a klasický pevný disk nebo bleskové flashové uložiště. Velkou devízou je možnost snadného upgradu operační paměti, ti schopnější si mohou jednoduše vyměnit pevný disk. Nákupem nezískáte nic jiného než samotný počítač, redukci na DVI konektor a napájecí kabel, proto je nejvhodnější volbou pro ty, kteří chtějí přejít na platformu Mac se svým současným příslušenstvím, zejména monitorem. V nabídce též objevíte variantu s operačním systémem OS X Server, který promění Mac mini v serverovou stanici umožňující sdílení a ovládání privátní sítě, hostování webů a další úkony, které by jste od serveru očekávali.

Naše recenze počítače Mac mini

Oficiální stránka produktu na webu Apple

Apple Mac mini, MD387CZ/A
Apple Mac mini, MD387CZ/A lze pořídit v 81 e-shopech za cenu od 14 765 Kč do 19 573 Kč (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Mac Pro

produktova-rada-macpro

Na zásadní update počítače Mac Pro se vyčkávalo několik let, byli jsme svědky evolučního vývoje, ovšem s novým Mac Pro přišla revoluce. Tento černý elegán v mnohých evokující podobu s odpadkovým košem je nečím zcela novým v oblasti konstrukce stolních počítačů. Brutální výkon zasazený do malého, leč důmyslně vybroušeného a promyšleného těla...co se v něm skrývá? Dva grafické procesory AMD FirePro, 4 - 6-ti jádrový procesor Intel Xeon, až 64GB operační paměti a bleskové flashové uložiště. Výborná konektivita, jednotné termální jádro, jeden větrák, malé rozměry a podpora 4K displejů jen podtrhují jedinečnost a vysoké ambice tohoto počítače.

Oficiální stránka produktu na webu Apple

Apple Mac Pro One ME253CZ/A
Apple Mac Pro One ME253CZ/A lze pořídit v 23 e-shopech za cenu od 67 978 Kč do 85 456 Kč (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Back to top button