AktualityNovinky

Apple procesor A10 má mít brutální výkon a šest jader

iPhone je v současnosti nejvýkonnějším smartphonem světa, toto však Apple neodrazuje od ambiciózních plánů do budoucna. Příští generace procesorů, která bude v duchu tradic označena A10 má totiž podle nových spekulací zaznamenat obrovský skok kupředu. Čipset, který bychom měli najít uvnitř budoucího iPhonu 7 by v sobě totiž měl mít hned šest jader. Ačkoliv je na podobné spekulace ještě velmi brzo, informace má původ v dodavatelském řetězci Applu. Tedy ze soukolí, že kterého se již vynořilo nesčetně potvrzených domněnek.

O zakázku obřích rozměrů by se příští rok měl poprat Samsung s firmou TSMC. Mluví se ale také o zapojení společnosti Intel, který by měl také přispět do výroby. Expert na Apple, Ben Bajarin však na svém twitterovém účtu vyzval k obezřetnosti. Podle něj se totiž Apple spíše zaměří na vývoj grafických čipů. Dále uvedl, že šestijádrový procesor je podle něj pro iPhone zbytečný. Nám samozřejmě nezbývá než počkat, jakým směrem se vývoj iPhonů bude nadále ubírat. Je však jasné, že další iPhone posune celý mobilní trh zase o kus dále.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button