Novinky

Apple představil klávesnici, na kterou jsme tak dlouho čekali

Včerejší vývojářská konference WWDC 2017 byla doslova napěchována novinkami. Kromě nových operačních systémů iOS 11 (preview), macOS High Sierra (preview) a watchOS 4 (preview) přišla řeč také na nový hardware v čele s iMac Pro (preview), 10,5“ iPad Pro (preview) a bezdrátovým reproduktorem HomePod (preview). To ovšem nebylo všechno. V nabídce kalifornského výrobce se také objevila nová bezdrátová klávesnice Magic KeyBoard s číselnou klávesnicí.

Pokud jste v minulosti chtěli vlastnit originální Apple klávesnici s numerickou částí, nezbylo vám nic jiného, než sáhnout po variantě, která se k počítači připojovala za pomoci klasického USB. S ohledem politiku Applu stavící na bezdrátových technologiích šlo o poměrně kostrbaté a především nevzhledné řešení. S tím je naštěstí konec, dnešním dnem si můžete ke svému Macu pořídit zbrusu novou Magic Keyboard doplněnou o číselnou klávesnici.

Klávesnice se chlubí nůžkovým mechanismem pod každou klávesou, což v praxi zajišťuje větší stabilitu při psaní a vysokou úroveň komfortu. Napájení je řešeno integrovaným akumulátorem, který vystačí na zhruba měsíc každodenního provozu. Jedinou překážkou bránící pořízení se může stát cena, kterou Apple nastavil na 4 190 Kč, což rozhodně není málo.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

6 Komentáře

  1. hm, za ty peníze bych chtěl touchbar s apple id jak na macboocích, raději než dedikovanou numerickou sekci, která je pro prstoklad naprd

    1. Také jsem tajně doufal, že nová Magic Keyboard nabídne TouchBar, nicméně numpad může být pro řadu uživatelů výraznějším benefitem.

  2. Integrovaný akumulátor…. půjde alespoň vyměnit až odejde ? A ona ta drátová má svoje výhody, třeba USBčka ihned po ruce.

    1. Akumulátoru bych se nebál, z podstaty věci lze předpokládat, že jeho životnost bude dostačující. Používám jak drátovou, tak bezdrátovou klávesnici a musím uznat, že USB porty na drátové variantě jsou fajn. 🙂

      1. No právě, co znamená to dostačující… Moje klávesnice ve sbírce jsou ročníky 2000 až někdy 2008 je poslední hliníková drátová dodávaná s iMackama. Pokud tohle vydrží 10+ let OK ale už to nebude kultovka do sbírky. Jinak je to předražená spotřebka. Stejně nejlepší byly na používání klasický s ADB konektorem

Close