Novinky

Apple pracuje na nové modelové řadě iPhonu. Údajně půjde o exkluzivní variantu se špičkovou výbavou

Bude to iPhone Ultra? A kolik bude stát?

Nové iPhony nikdy nebyly lacinou záležitostí a s nástupem nových generací se většinou jejich cena oproti generaci přechozí o něco zvedá. Ani to však údajně Applu nestačí. Mluví se o tom, že by v roce 2024 mohl přijít nový vrcholný model Ultra, který funkčně, ale i cenou, bude převyšovat zatím nejnabušenější varinaty Pro Max.  Tuto informaci uvedl Mark Gurman ve svém nejnovějším zpravodaji Power On pro Bloomberg.

Jak šel čas s cenami iPhonů?

Historicky připlácení za prémiový model začalo iPhonem X v roce 2017. Ten Apple představil jako nejvyšší variantu, společně se “standardními” verzemi 8 a 8 Plus. Jeho cena tehdy byla 999 dolarů. O rok později byla přidána do top třídy větší obrazovka v podobě verze Xs Max, to cenu zvýšilo na 1099 dolarů. Posun maximální ceny jablečného telefonu tím však neskončil. Tu Apple ovlivňuje i velikostí úložiště a nejvyšší verze s 1TB pamětí dnes stojí 53 490 korun. Prodejní čísla však ukazují, že uživatelé nemají problém tyto částky za telefony utrácet, proto dlouhodobě modely Pro a Pro Max mají mnohem větší úspěch, než základní modely, aktuálně iPhone 14 a iPhone 14 Plus.

foto: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Zatím není jasné, čím by se nová vrcholná řada měla lišit od Pro modelů a jaké nové funkce by měla přinést. Dá se však určitě počítat s výkonějšími procesory a vyspělejšími fotoaparáty. Potenciálně by mohlo dojít i na další zvětšení displeje, jelikož obrazovky s velkou zobrazovací plochou jsou dnes prostě v kurzu. Neočekává se však změna v podobě skládacího mechanizmu, Gurman příliš nevěří, že na ohebném iPhonu Apple vůbec pracuje.

Je ale jasné, že označení Ultra nezůstane exkluzivitou Apple Watch. Je totiž velice nepravděpodobné, že by Apple s tímto označením představil pouze jeden druh zařízení.

Jaké funkce byste si od modelu iPhone Ultra představovali vy? Byli byste ochotni za něj zaplatit ještě více, než dnes za vrcholné modely Pro?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button