AktualityNovinky

Apple potvrdil využívání Applebota. Pomáhá ve Spothlight a Siri

Před několika dny Apple zveřejnil pár zajímavých podrobností o vyhledávacím botu, kterého nazývá Applebot. Tento sofistikovaný nástroj prochází internetovou síť a v podstatě slouží jako pomocník Siri a Spotlight. Vychází ze standardních pravidel uložených v souborech robot.txt a meta tagů pro ostatní boty. Jeho startovní pozice je uložena ve webovém bloku 17.0.0.0. Pokud instrukce přímo nezahrnují Applebot, nástroj využije informace a postupy pro Googlebota.

Snímek obrazovky 2015-05-06 v 21.50.38Ilustrační obrázek

Za vznikem Applebota stojí snaha o maximální možnou kontrolu nad indexací obsahu z ostatních webů. Až donedávna Apple využíval Bing od Microsoftu a ve specifických případech Wolfram Aplha. Rozhodně se však nejedná o předzvěst vlastního vyhledávače, v tomto ohledu je trh jasně rozparcelován mezi aktuální hráče. Vlastní vyhledávací platforma má primárně pomoci při zlepšení v navrhování relevantních odpovědí na dotazy položené skrze hlasovou asistentku Siri či Spotlight v operačních systémech OS X.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button