AktualityNovinky

Apple plánuje iPhone s flexibilním AMOLED displejem

V jihokorejských médiích se začaly objevovat spekulace, podle kterých Apple hodlá ustoupit od zobrazovací technologie LCD a nahradit ji stále populárnějšími panely typu AMOLED. Podobné zvěsti se objevily vminulosti již několikrát, ovšem ty se ukázaly jako zcela liché. Od té doby se vývoj displejů posunul o velký kus vpřed a AMOLED technologie se postupně zbavila svých neduhů a ve většině ohledů již překonává svůj rozšířenější protějšek. Neoficiální zdroje uvádí, že Samsung již začal Applu dodávat první vzorky flexibilních panelů pro testovací účely.

iPhone-AirFlexibilní AMOLED panely Applu dovolí vytvořit opět tenčí iPhone

Kalifornský výrobce počítá s nasazením do finálních produktů v horizontu dvou až tří let. Jakým stylem se Apple rozhodne flexibilitu panelů využít, je zatím otázkou na křišťálovou kouli. Podle našeho názoru dává přechod k AMOLED displejům nepopiratelný smysl. Tato technologie je za jistých okolností úspornější a nabízí daleko lepší zobrazovací schopnosti. Dalším kladem jsou nižší proporční nároky, což Applu dovolí vyrobit opět tenčí smartphone. Otazník však visí nad zvoleným dodavatelem, jelikož v hodinkách Apple Watch se ukrývá panel typu P-OLED od společnosti LG a je proto s podivem, proč se kalifornský gigant obrátil na její konkurenci.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button