AktualityNovinky

Apple opět na nákupech: Nová akvizice naučí Siri lépe porozumět lidské řeči

Technologické společnosti se v posledních letech naučily nový způsob, jak snadno rozšířit své pole působnosti a zároveň ušetřit nemalou část prostředků za vývoj nových produktů a služeb. Jak možná tušíte, jedná se o pohlcování menších firmiček a startupů. Apple v tomto směru netvoří žádnou vyjímku. Mezi nejčerstvější nákup patří akvizice britského projektu s názvem Volcaliq, který se soustředí na vylepšení hlasové komunikace mezi uživatelem a strojem. Současní asistenti jsou předem naprogramováni na sérii příkazů, jenž musíme přesně definovat, jinak nejsou schopni korektně reagovat.

siriVývojáři zmíněného startupu se ovšem snaží o vývoj softwaru, jenž se bude učit lidské řeči a postupně vylepšovat své schopnosti. Zájem o tuto technologii již dříve vyjádřila automobilka General Motors, která se částěčně podílela na výzkumu. Ačkoliv americký gigant akvizici potvrdil, bohužel již neprozradil, jakým stylem hodlá technologii začlenit do svého portforlia. S nejvyšší pravděpodobností půjde o vylepšení Siri, která v budoucnu nabídne mnohem sofistikovanější možnosti interakce. Hlasovým pomocníkům je ze strany odborné veřejnosti věštěna slibná budoucnost, ovšem ve své aktuální podobě se jedná o nepříliš chytrý software pro zpracování audio vstupu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button