AktualityNovinky

Apple opět na nákupech: K čemu mu bude společnost, která se podílela na filmu Star Wars?

Krátce po vynoření prvních náznaků Apple oficiálně potvrdil další poměrně významnou akvizici. Pod křídla technologického lídra se stěhuje švýcarská společnost Faceshift, která se zabývá technologií na převod lidské mimiky do softwarové podoby v reálném čase. Pokud si nyní říkáte, že vám název firmy nic nenapovídá, pro lepší ilustraci stačí zmínit úzkou spolupráci s předními filmovými studii, která využívala sofistikovaný software pro tvorbu složitých animací. Je ovšem záhadou, k čemu hodlá Apple úzce specializované know-how využít.

Snímek obrazovky 2015-11-25 v 22.26.47

Jako jedna z možností se nabízí pouhé rozšíření patentového portfolia, což osobně nepovažuji za příliš pravděpodobné. Daleko větší smysl dává spojení technologie Faceshift s řešením na rozpoznávání obličeje od společnosti PrimeSense, kterou Apple pohltil již v roce 2013. Finální transformace by mohla přinést novou funkci pro autentizaci do počítačů a mobilních zařízení.

Snímek obrazovky 2015-11-25 v 22.26.22

Další generace Macbooků či iPhonů by mohly disponovat kamerovým systém, který by odemkl zařízení v momentě, kdy rozpozná tvář uživatele či předem nadefinované mimické gesto. Kombinací s otiskem prstu by došlo k posílení tolik skloňované ochrany osobních dat a zjednodušení při nákupech v iTunes a App Store.

https://www.youtube.com/watch?v=uiMnAmoIK9s

Pochopitelně se zatím jedná o pouhé spekulace pocházející z neověřených zdrojů a proto je dost možné, že skutečné plány jsou zcela odlišené. Vyloučit se nedá ani vývoj speciálních aplikací pro iPad Pro na vytváření animovaných sekvencí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button